موانع عدم رشد بسته بندی و استفاده از بسته بندی های امروزی
اکنون که جمعیت مردم روند رو به رشد دارد, به طور طبیعی رشد نیازهای مواد غذایی کشور نیز بالا می رو د . لذا بسته بندی مواد غذایی نقش خود را به منظور ارتقاء سطح سلامتی جامعه که یکی از اهداف برنامه توسعه در زمینه امنیت غذایی است , نشان می دهد.
بسته بندی بهداشتی مواد غذایی در ایجاد امنیت و حفاظت از مواد غذایی نقش بسیار مهمی را ایفاء کرده و همچنین به عنوان یک اصل در تجارت و صادرات در اغلب کشورهای جهان به عنوان یک مواد غیر نفتی مورد توجه خاصی قرار گرفته است.
در ایران مهمترین علل برخورد ضعیف با عدم بسته بندی های استاندارد را می توان اینگونه معرفی کرد
1-      عدم شناخت تولید کنندگان و صاحبان کالا از مزایا و فواید بسته بندی استاندارد
2-      عدم اگاهی مسئولین کنترل و نظارت بر قیمتها و هزینه های مرتبط با بسته بندی و تاثیر آن در قسمت تمام شده محصول نهایی
3-      ضعف سازنده مواد بسته بندی و دستگاههای مرتبط با آن
4-                 عدم سرمایه گذاری و تخصیص بودجه مناسب برای بسته بندی استاندارد توسط دولت
5-                 سودجویی های برخی سودجویان به منظور روکردن محصولات نامرغوب و سوء استفاده کردن از بسته بندی با کم فروشی توسط برخی دیگر علاوه بر خطر انداختن سلامت عمومی جامعه, اطمات حیثیتی و اقتصادی بی شماری به چندین شرکت معتبر که هم اکنون با سرمایه گذاری های کلان در این رابطه فعالیت می کنند را می توان نام برد.

خبرنامه مرجع-فروش گونی-قیمت گونی

ایران کیسه
(مرجع فروش کیسه جامبوبگ-بیگ بگ-jumbo bag-big bag-iran kiseh)

پیشنهادات جهت ارتقاء بسته بندی و دسترسی به بسته بندی های روز جهان
در باراریابی دنیا اکثریت مردم به برخورد اول , ظاهر گیرا وشکل مناسب و زیبایی های ظاهری توجه دارند.
جمع آوری انواع بسته بندی کالاهای ساخت کشورهای اروپایی و ایده گرفتن از اپانها , ایجاد نمایشگاهی در زمینه آخرین دستاوردها و جدیدترین پدیده های صنعت بسته بندی , حضور نمایشگاههای صنایع غذایی و ... به تولیدکنندگان و صادر کنندگان کمک میکند تا کمبود ها و نقاط قوت و ضعف در بسته بندی محصولاتشان را بشناسند. وزارتخانه های صنایع بازرگانی در این زمینه می توانند بیشترین کمک را به تولید کنندگان و صادر کنندگان ارائه دهند.
نا گفته نماند که بسته بندی تنها مربوط به کلاا نیست بلکه در تمامی زمینه های خدماتی نیز بسته بندی نقش تعیین کننده ای دارد و به کارگیری هر نوع بسته بندی باید به تناسب سلیقه ها و مشتریان جهانی متفاوت و مطالعه شده باشد.
در ایران قبل از انقلاب به علت وابستگی جامعه و مراکز تولیدی به خارج از کشورهای سلطه گر مساله کیفیت نیز از سوی خود آنها هدایت و کنترل می شد و آنان نیز برای سودجویی بیشتر به امر کیفیت به عنوان یک ابزار در دست مدیر تولید توجه می نمودند.
اما در حال حاضر با توجه ریشه ای به مسائل جامعه از جمله تولید, کیفیت, قطع ریشه های وابستگی و ایجاد خودکفایی در تولید , انتظار می رود مساله توجه به کیفیت پس از یک سیر نزولی ناشی از بحران های مختلف , اکنون سیر صعودی را بپیماید.
به طور کلی جهت ارتقاء استاندارد بسته بندی کشور باید نکات زیر را درنظر گرفته شود:
1-      توجه مصرف کننده به با صرفه بودن هزینه ها و تاثیر بسته بندی در قیمت محصول
2-      ایجاد ارتباط سیستمی بین وزارتخانه های بهداشت , دامیپزشکی و موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی جهت تهیه استانداردهای بسته بندی و کاربردی چند منظوره
3-      تشکیل گروههای مطالعاتی و کارشناسی برای توسعه تحقیقات در زمینه بسته بندی استاندارد
4-      کاربردی تر کردن فرآیند بسته بندی و جلب توجه مشتری به فواید بهداشتی بسته بندی
5-      هدایت سیستمی تولیدکنندگان به سمت بهسازی کیفیت محصولات
6-      توجه مصرف کننده به باصرفه بودن استفاده از محصولات با بسته بندی استاندارد از لحاظ اقتصادی
7-      فرهنگ سازی به منظور استفاده از بسته بندی های استاندارد و تبیین جایگاه بسته بندی های استاندارد و تبیین جایگاه بسته بندی توسط دستگاه های ارتباط جمعی کشور

خبرنامه مرجع ش9012- فروش رول گونی لمینت-قیمت رول گونی لمینت

ایران کیسه
​​​​​​​(مرجع فروش رول گونی ساده-لمینت-pp fabric-pp laminated fabric-iran kiseh)

نقدی بر استانداردهای کاغذ و مقوا در بسته بندی مواد غذایی و نوشیدنی
از آنجا که محصولات غذایی و خوراکی هنگام بسته بندی باظروف و مواد بسته بندی تماس مستقیم پیدا می کنند استانداردهای کیفی حاکم بر محصولات بسته بندی به همان میزان فرآورده های خوراکی غذایی , سختگیرانه و دقیق تنظیم می شوند, بدین معنی که کوچکترین اغماضی در تعیین پارامترهای کیفی و حدود آنها, نحوه اندازه گیری و آزمون ویژگیها و نیز نظارت بر اجرا و پیاده سازی مورد قبول واقع نمی شود.
یکی از مواردی که چندی است به صورت بحث روز محافل علمی و کارشناسی مربوط به رویه های استاندارد و بهداشت و نیز مجامع صنعتی – تولیدی مرتبط مطرح شده استانداردهای مربوط به کاغذ و مقوای مورد استفاده در صنایع بسته بندی مواد غذایی و شیرینی جات است. در این خصوص استاندارد ملی ایران به شماره 3341 و نیز حداقل ضوابط تاسیس و بهره برداری کارخانجات تولید کننده مقوا منتشره در تاریخ آذر ماه 1382 از سوی معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت به عنوان فصل الخطاب مطرح هستند.
در این جا سعی شده است به نکاتی که در مورد این استانداردها خصوصا استاندارد 3341 مطرح است به صورت اجمالی اشاره شود.

فروش کیسه کامپوزیت-قیمت کیسه کامپوزیت

ایران کیسه
(مرجع فروش کیسه گونی ساده-لمینت-pp bags-pp laminated bags-pp sacks-iran kiseh)

کیفیت و تضمین کیفیت
در تدوین استاندارهای کیفی و رویه های اجرای آن معمولا علاوه بر کیفیت محصول باید به موضوع تضمین کیفیت محصول نیز پرداخته شود. اهمیت تدوین دستورالعمل های تضمین کیفیت درکنار حداقل های کیفی محصول از این جهت است که کیفیت یک محصول همواره با نمونه برداری تعیین می شود و تنها زمانی را به کل محصول تعمیم داد که رویه های تضمین کیفیت در ساخت محصول به دقت تدوین و اجرا شده باشند. از این رو سازمان جهانی بهداشت (WHO) و سازمان غذا و داری آمریکا (USFDA) رویه هائی را تحت عنوان GMP  (Good Manufacturing Practice) تدوین کرده و آنهارا هر سال مورد بازنگری و به روز شدن قرار می دهند.
خوشبختانه در دستورالعمل معاونت غذا و دارو به مسئله تضمین کیفیت توجه شده (بر خلاف استاندارد 3341) اما این امر به شکل جامع صورت نگرفته است. در دستورالعمل مذکور الزامات قابل قبولی در خصوص نحوه انبارداری , خطوط و مکانهای تولید و  ... آورده شده است ولی در مورد نوع و کیفیت مواد اولیه مصرفی اشاره کاملی صورت نگرفته است . در صورتی که یکی از مهمترین بخش های رویه های تضمین کیفیت الزامات مربوط به مواد اولیه مصرفی در تولید می باشد.
در ساخت مقواهای مورد مصرف در جعبه های شیریئی طبق روشی که در رویه وزارت بهداشت ذکر شده انست عمدتا 4 نوع ماده اولیه مصرف می شود.
الف- پوشال و آخال کاغذ و مقوا
ب- پوشش کاغذ
پ- چسب
ت- آب
درموارد الف و ت هیچ اشاره ای در هیچ کدام از استانداردها به نوع , کیفیت و منابع اشاره ای در هیچ کدام از استانداردها به نوع , کیفیت و منابع تهیه و نیز روشهای اندازه گیری پارامتر های کیفی آنها نشده است. در صورتی که ناگفته پیداست که این موضوع از چه اهمیتی برخوردار است.
در مورد ب یعنی کاغذ مورد استفاده برای پوشش مقوا در استاندارد 3341 در بند 4-1-4 آمده است که کاغذ مصرفی باید سفید و بهداشتی باشد ولی هیچ تعریفی ازکلمات سفید و بهداشتی و حدود پارامترها و روشهای اندازه گیری آنها ارائه نشده است. همچنین در بند 4-1-5 آورده شده است: "استفاده از پوشش مناسب بسته به نوع مواد خوراکی با مقوای جعبه الزامی است اگر از مقوای چندلا (لامینت شده)بهره گیری شود نیازی به پوشش درونی جداگانه نمی باشد و در بندی آن باید با دوخت حرارتی باشد". در این جمله به قدری کلی گویی شده است که هیچ تعبیر دقیقی ازآن نمی توان برداشت کرد. همچنین الفاظ "پوشش مناسب" و "مقوای چندلا" کاملا مبهم بوده و هیچ تعریفی برای آنها ارائه نشده است . در انتهای جمله نیز آمده است که "در بندی باید بادوخت حرارتی باشد" در این جا به نظر می رسد که تدوین کننده استاندارد فراموش کرده که در خصوص جعبه های بسته بندی شیرینی صحبت می کند!
بنابراین با توجه به مواردی که در بالا گفته شد مشخص می شود الزامات تضمین کیفیت محصول به حد کافی مورد امعان نظر قرار گرفته و نیاز به بازنگری و اصلاح دارند.

خبرنامه مرجع ش 4400-فروش گونی کامپوزیت-قیمت گونی کامپوزیت

ایران کیسه
(مرجع فروش کیسه کامپوزیت-کاغذ کرافت-bopp laminated bags-iran kiseh)

استاندارهای غذائی سختگیرانه ترین استانداردها
استانداردهای کیفی مواد غذائی و محصولات مرتبط با آنها بسیار دقیق و سختگیرانه تنظیم می شوند و حتی در بسیاری از موارد (برخلاف تصور عموم) از استانداردهای محصولات صنایع دارویی نیز سختگیرانه تر و بهداشتی تر تدوین می شوند . علت آن میزان مصرف زیاد مواد غذائی است . برای مثال نمک سدیم کلراید غذایی به طور متوسط روزانه 10 گرم توسط هر فرد مصرف می شود در صورتی که نمک سدیم کلراید در فراورده های دارویی (مثل سرم های تزریقی) ممکن است حتی سالی 10 گرم نیز مصرف نشود. از اینرو مثلا پرامتری مثل فلزات سنگین در محصول نمک غذائی حد بسیار پایین تری نسبت به نمونه محصول دارویی دارد.
متاسفانه این سختگیری در استاندارد 3341 و رویه وزارت بهداشت احساس نمی شود . استاندارد 3341 بیشترین تاکید خود را روی خواص مکانیکی و فیزیکی محصول متمرکز کرده است و هیچ صحبتی از خواص شیمیایی محصول و میزان مجاز آلاینده های شیمیایی که ممکن است در محصول نهایی وجود داشته باشند به میان نیاورده است .شاید این توجیه آورده شود که الزام در استاندارد مذکور اسن است که یک پوشش کاغذ پارشمینه (که تمام خصوصیات شیمیایی آن در استاندارد مربوط به خود تعیین شده است) قبل از گذاشتن شیرینی درون جعبه قرار داده شود. ولی آیا واقعا این میزان سختگیری کافی است؟ برای مثال اگر جعبه ای ساخته شودکه مثلا میزان آرسنیک موجود درآن ppm100 باشد آیا هنوز می توان درون این جعبه یک لایه کاغذ پارشمینه گذاشت و با خیالی آسوده شیرینی در آن بسته بندی کرد اگر صرف گذاشتن یک لایه کاغذ پس از هر جعبه ای حتی جعبه های چند بار مصرف شده نیز می توان برای بسته بندی شیرینی استفاده کرد.
عدم توجه به این موارد ممکن است سلامت مصرف کنندگان را به شدت با تهدید مواجه کند لذا انتظار این است که در این خصوص کارشناسان محترم به دقت بررسی های لازم را انجام داده و الزامات مشخص و موثری را در استانداردهای مروبطه وارد کنند به صورتی که درجه سختگیری متناسب با نوع محصول در رویه استاندارد رعایت شده باشد.

فروش رول گونی لمینت-قیمت رول گونی لامینت

ایران کیسه
(مرجع فروش کیسه پلی اتیلن سه لایه-pe laminated bags-iran kiseh)

پایداری محصول تولید شده
یکی از مهمترین موضوعاتی که در رویه های تضمین کیفیت خصوصا رویه های GMP به آن پرداخته شده است مسثله پایداری خصوصیات کیفی محصول در طی زمانی مشخص پس از تولید است . استانداردهای تدوین شده باید دقیقا به این مسئله توجه داشته باشند و با انجام آزمایشات دقیق پایداری روی محصول , شرایط نگهداری و زمان ماندگاری را مشخص کنند. این پارامتر ممکن است در مورد بعضی از محصولات خیلی اهمیت پیدا نکند. مثلا ظروف بسته بندی شیشه ای  یا حتی فلزی زمانهای ماندگاری بسیار طولانی دارند ولی آیا در مورد مقوا نیز می توان گفت که این زمان به حد کافی طولانی است؟
متاسفانه در هیچ کدام از این استانداردها کوچکترین اشاره ای به این موضوع نشده است. این مورد را میتوان با ذکر یک مثال خوبی روش کرد: در استاندارد 3341  و رویه وزارت بهداشت میزان رطوبت محصو.ل و نیز ویژگی های میکروبی و مقاومت های مکانیکی ورق مقوا به خوبی پوشش داده شده است ولی آیا این میزان رطوبت  طی انبارداری , حمل و نقل و تا زمان رسیدن به دست مصرف کننده ثابت خواهد ماند؟ آیا با افزایش رطوبت محصول زمینه برای رشد باکتری ها و قارچ ها (خصوصا در صورتی که از چسب نشاسته برای اتصال پوشش کاغذی استفاده شود) مهیا نمی گردد؟ (لطفا برای درک بهتر این موضوع شرایط اقلیمی شهرهای شمالی و جنوبی کشور را مدنظر قرار دهید). افزایش میزان رطوبت حتی مشخصات مکانیکی محصول (که در استاندارد 3341 خیلی به آنها تاکید شده است) را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد . اینجاست که باز  احساس می شود استانداردهای مذکور به حد کافی سختیگرانه نیستند. نکته ای  که بسیار اهمیت دارد این است که استانداردها حداثل شرایط و ضوابط کیفی را تعیین می کنند . لذا کالای استاندارد (بر خلاف تصور عموم) کالایی است که حداقل کیفیت را داراست. آیا در تدوین حداقل ها می توان اغماض کرد؟
عدم تعریف و تبیین پایداری در استانداردهای مذکور یکی از مشکلات است .مشکل دیگر این است که اساسا به نظر می رسد محصول تولید شده به حد کافی کیفیت پایدار و ثابت نداشته باشد. بزرگترین فاکتوری که پایداری را زیر سئوال می برد سهولت جذب رطوبت در محیط های مرطوب و خیس است. این مشکل کیفی با افزدون پوششهای پلیمری در هر دو روی مقوا برطرف خواهد شد. روش که کاملا در دنیا پذیرفته شده است . مقواهای با پوشش پلیمری در هر دو رو مقاومت بسیار خوبی درخصوص جذب روطبت دارند لذا پارامترهای کیفی آنها از پایداری و ماندگاری قابل قبولی برخوردارند . متاسفانه بنا به دلایل غیر قابل توجیه (که در بخش آخر به آنها پرداخته خواهد شد) استفاده از پوشش های پلیمری به عنوان روکش مقوا از الزام و اجبار خارج شده است.

خبرنامه مرجع ش1129-فروش کیسه گونی-قیمت کیسه گونی

ایران کیسه
(مرجع فروش کیسه نمای ساختمان-pp wide and flat fabric-iran kiseh)

ضرایب خطر و ریسک
مورد دیگری که در تدوین استانداردهای همواره باید مد نظر قرار بگیرد قابلیت اجرای رویه ها و دستورالعمل ها  وضرایب ریسک هنگام اجراست. در تدوین مفاد یک رویه استاندارد, همواره بایستی توجه شود که درجه اجرا پذیری در چه حدی است . چنان چه ضریب ریسک بالا باشد می توان با اعمال تغییرات و اصلاحات لازم و یا قرار دادن پارامترهای  کیفی دیگر در کنار آن رویه ضریب ریسک را به حداقل رساند.
یکی از بخش های مهم و کلیدی استاندارد 3341 الزامی است که تحت عنوان یادآوری (1) آورده شده است. در این قسمت چنین آورده شده است : "در هنگام استفاده قبل از گذاشتن شیرینی درون جعبه استفاده از یک پوشش کاغذ مقاوم به چربی به طوری که کاملا داخل جعبه را بپوشاند الزامی است " اهمیت این بخش از استاندارد3341 به حدی است که اگر آن را نادیده بگیریم استاندارد 3341 کلا زیر سئوال خواهد رفت و سئوال این است که چرا به نکته به این مهمی در این استاندارد این است این قدر ساده پرداخته شده است اصلا به اجرائی بودن این الزام و ضریب ریسک اجرا در مورد آن توچهی نشده است؟ باز هم توجه شود که جعبه هایی که توسط این استاندارد مورد تائید قرار می گیرند بدون قرار دادن یک پوشش کاغذ (مشابه کاغذ پارشیمنه) قبل از گذاشتن شیرینی , به هیچ عنوان مناسب برای بسته بندی محصولات غذایی خصوصا شیرینی نیستند. لذا به اهمیت یاد آوری (1) و ضریبت ریسک اجرای آن باید بیشتر توجه شود. استفاده از این کاغذ باید به صورتی باشد که تمام کفف و جدا داخلی جعبه را کاملا بپوشاند بدون اینکه هیچ درز یا منفذی باقی بگذارد . آیا این کار عملی است ؟ آیا می توان از یک کارگر قناد انتظار داشت که چنین دقتی در این کار به خرج دهد؟ حتی با صرف دقت بسیار زیاد آیا می توان درون جعبه را طوری با کاغذ پوشاند که کاملا از عدم تماس محتویات جعبه با کف جدا و درب جعبه اطمینان حاصل شود؟ آیا پس از گذاشتن شیرینی درون جعبه می توان مطمئن بود که در حمل و نقل این تماس اتفاق نمی افتد؟ و چندین و چند سوال دیگر که نگرانی های چدی در مورد ضریب ریسک اجرایی این بند به همراه خواهد داشت.
نکته دیگری که در مورد این الزام میتوان مطرح کرد مسئله تضمین کیفیت اجراست یعنی چطور میتوان از اجرا و صحت اجرای آن اطمینان یافت ؟ شاید پاسخ این باشد که با نظارتهای دوره ای می توان به این تضمین دست یافت ولی آیا واقعا  توجیه کافی است  ؟ کسی که این توجیه را خواهد آورد قطعا با فضای کسب و کار در ایران آشنا نیست. برای درک بهتر موضوع شرایطی  را در نظر بگیرید که مغازه قنادی مملو از جمعیت است (همانند ایام مصادف با اعیاد و یا ماه مبارک رمضان) آیا دور از ذهن است که تصور کنیم که تحت چنین شرایطی دیگر تضمینی برای رعایت این الزام وجود ندارد؟
بنابراین نتیجه میگیریم که این قسمت از استاندارد دارای ضریب ریسک اجرایی بسیار بالایی است ولذا لازم است که نسبت به آن تجدید نظر شود . یکی از راههای پایین آوردن ضریب ریسک بالائی هستند . دراین مورد مثلا استفاده از مقواهای با روکش پلیمری به عنوان یک الزام کیفی می تواند ضریب ریسک اجرا را در عمل تا حد معقولی کاهش دهد . در این صورت چنان چه در قرار دادن جعبه نتواند جلوی تماس محتویات جعبه با جدار داخلی را بگیرد نگرانی زیادی در خصوص آلوده شدن محتویات جعبه وجود نخواهد داشت زیرا دیگر جعبه از پوششی مقاوم به چربی و کاملا بهداشتی و محافظت کننده برخوردار است.​​​​​​​

خبرنامه مرجع ش4320-فروش کیسه کامپوزیت-قیمت کیسه کامپوزیت

ایران کیسه
(مرجع فروش کیسه adstar)

پیشنهادات
با توجه به کلیه موارد ذکر شده پیشنهاد این است که موارد زیر در استانداردهای مذکور مورد توجه واقع شوند.
الف) الزامات مربوط به کیفیت مواد اولیه مصرفی و ویژگیها و روشهای آزمون و منابع تهیه آنها در استاندارد گنجانده شوند
ب) خصوصیات و ویژگی های شیمیایی مقوای مصرف شده در ساخت جعبه و روش های آزمون آنها به تفصیل دراستاندارد لحاظ شود.
پ) برای افزایش پایداری محصول و نیز به حداقل رساندن ضرایب ریسک استفاده از پوشش فیلم پلیمری در هر دو روی مقوا جزء الزامات استاندارد قرار گیرد. طبیعی است که در این صورت لازم است مشخصات فیلم پلیمری و نیز مواد اولیه مورد مصرف برای ساخت آن نیز به دقت دراستانداردهای مذکور تبیین شود . همچنین تاکید می شود که استفاده از پوشش پلیمری باید در هر دو روی مقوا باشد و نیز استفاده از این پوشش نافی اجرای الزام مورد اشاره در یاد آوری (1) از استاندراد 3341 یعنی گذراردن یکی لایه کاغذ پارشمینه قبل از گذاشتن شیرینی نیست.
شاید این ایراد وارد شود که با لحاظ کردن این سه پیشنهاد در استانداردها قیمت تمام شده محصول افزایش خواهد یافت . در پاسخ باید گفت که کیفیت و قیمت همواره با هم در تنازع هستند و این امری طبیعی است. امروزه در دنیا هزینه های بسته بندی مرتبا سیر صعودی نشان می دهند و شرکت ها در ارتقاء کیفیت بسته بندی محصولات خود یک رقابت دائمی دارند. سرمایه گذاری در بخش های تولیدی صنایع  بسته بندی مرتبا افزایش می یابد و تکنولوژی ها و تجهیزات پیشرفته تر جای تکنولوژی ها و تجهیزات قدیمی تر را میگیرند و با همه اینها هیچکس کیفیت محصولات بسته بندی را فدای  قیمت نمی کند زیرا اهمیت و جایگاه بسته بندی و کیفیت آن در صنایع غذایی (و البته در سایر صنایع) برهمگان روش شده است. از طرف دیگر قیمت فروش جعبه (که معادل قیمت شیرینی درون آن است) بسیار بیش از قیمت خرید آن است و لذا نگرانی در مورد بالارفتن قیمت جعبه واهی و غیر واقعی است.
نگرانی دیگری که ممکن است مطرح شود (و احتمالا درهنگام تدوین استانداردهای مذکور مورد نظر تدوین کنندگان قرار داشته است) بحث بازیافت مواد بکار رفته در تولید جعبه های شیرینی است و این که با استفاده از پوشش پلیمری این امر میسر  نخواهد بود. ولی واقعیت این است  که مقواهای روکش شده با فیلم پلیمری نیز مثل سایر مقواها قابل بازیافت هستند فقط نباید انتظار داشت که بدون هیچ تغییری در روش های تولید و تجهیزات بکار رفته بتوان به این مهم دست یافت . امروزه مقواهای با روکش پلی اتیلن و پلی پرو پیلن در تمام دنیا هم برای بسته بندی محصولات غذایی و هم برای بسته بندی محصولات صنعتی به طور گسترده استفاده می شوند و به راحتی نیز در چرخه بازیافت قرار میگرند و این کار با اعمال تغییراتی در فرآیند و تجهیزات ری پالپر (Repulper) امکان پذیر است و لذا نگرانی در این زمینه نیز بی مورد است.
در عوض با استفاده از روکش پلیمری در هر دو طرف مقوا , مقاومت نسبت به رطوبت و چربی تا حد قابل قبولی افزایش و احتمال رشد باکتری ها و قارچ ها در طی زمان انبارش و حمل و نقل و درهنگام مصرف به کمترین میزان ممکن می رسد. همچنین مقاومت های مکانیکی جعبه ئیز در حد ثابتی باقی می ماند. مضافا  بر این که به دلیل بهبود خواص مکانیکی مقوای  روکش شده با بیلم پلیمری , می توان از مقواهای روکش شده با بیلم پلیمری ,  میتوان از مقواهای نازکتر استفاده کرد که این خود هم در قیمت تمام شده تاثیر مطلوب دارد و هم میزان مصرف مواد سلولزی را کاهش می دهد (به تاثیر مستقیم و غیر مستقیم آن در حفاظت از محیط زیست خصوصا جنگل ها  و مراتع توجه شود).
چنان چه مقواهای با روکش پلیمری در هر دو رو , با دفت و نظارت کیفی کامل تولید شوند حتی هنگام مصرف نیازی به استفاده ازکاغذ پارشمینه نخواهد بود اگر چه به دلیل پایین آوردن ضریب ریسک و نیز کاهش خطرات آلودگی هنگام حمل و نقل و انبارش استفاده ازکاغذ پارشمینه نیز توصیه میشود.
در نهایت به نظر میرسد با اجرای این سه پیشنهاد , استانداردهای مذکور به حد کافی در تعیین حداقل های کیفی برای تولید جعبه و بسته بندی  شیرینی و سایر مواد خوراکی موثر و کارامد باشند.
​​​​​​​

خبرنامه مرجع-فروش رول گونی-قیمت رول گونی

ایران کیسه
(مرجع فروش کیسه لمینت گاست دار-pp laminated bags with gusset)

گزارش مصرف بسته بندی در سال 2006 – 2005
بسته بندی یک بخش اساسی در زندگی روزمره ما است. ما در زندگی امروزه تحت فشارهای زیادی زندگی می کنیم . با توجه به نوع زندگی ما , درکار و در زندگی شخصی و کلیه فعالیتهایی که درگیر آن هستیم , بسته بندی  با تغییرات زیادی در نوع مصرف مواجه است.
تغییر دورنما و آینده زندگی جمعی و امتیازاتی که تکنولوژی های جدید به همراه آورده است , به طور ثابت و پایدار , فرصت های جدیدی را برای تولید کنندگان در یافتن راه های جدید برای راضی کردن و برآورده کردن نیازهای مشتریان بسته بندی پدید آورده است.
مصرف بسته بندی  هزینه های زنجیره تولید را افزایش می دهد. مصرف بسته بندی نباید تنها به جاذبه و تاثیرات بصری آن در سوپر مارکتها توجه داشته باشد بلکه باید از محتویات بسته بندی محافظت کند وسهولت توزیع آن را فراهم بیاورد و تا جایی که ممکن است سادگی حمل و نقل وئ کاربرد توسط مشتریان را فراهم بیاورد

رشد پایدار
در سال 2005 بازار بسته بندی , ارزشی در حدود 370 بیلیون دلار آمریکا داشته است که یک رشد 5 درصدی را نشان میدهد. در بازارهای توسعه یافته و پیشرفته مانند آمریکای شمالی و اروپای غربی این رشد به صورت آرام و تدریجی درهر سال تکرار میشود. بسته بندی آشامیدنیها و غذا دو بخش عمده و بزرگ هستند  که دو سوم مصرف بسته بندی راشامل می شوند.
بازارهای لوازم شخصی و لوازم ارایشی و بهداشتی هر یک 5 در صد مصرف بسته بندی را دراختیار داشته اند.
ابداعات بسته بندی  تقاضای بازار را تغییر داده است.
تغییر در نوع زندگی , افزایش جمعیت و عادت های مشتریان در نوع بسته بندی و مصرف عمومی تاثیرمی گذارد . ابداعات درمحصولات  وبسته بندی رشد بازار را به دنبال دارد. 4 بازار عمده مصرف بسته بندی رشد بازارهای مواد غذایی , آشامیدنی ها , لوازم ارایشی و بهداشتی و مواد دارویی میباشد.
تعداد زیادی از محصولات مصرفی جدید در هر سال معرفی می شوند که به طور فزاینده ای رو به رشد است. بسته بندی یکی از روش های مشهودی است که یک محصول را در رقابت با دیگر محصولات متفاوت می سازد.
سهولت استفاده هنوز یک امر کلیدی است
که انتخاب بسیاری از عوامل حاصل از بسته بندی بر روی چگونگی استفاده از محصولات و بسته بندی آن تاثیر می گذارد. سهولت یکی از عوامل و محرک های کلیدی است وتولیدکنندگان بسته بندی دریافته  اند که نوع زندگی پرمشغله تر و کوچک شدن واحدهای خانواده و کمبود زمان , عادت های مصرف را تغییر داده است.
این عوامل است که بر اساس آن ابداعات بسته بندی شکل خواهد گرفت و تعیین خواهد شد.
در بسیاری از کشورها, خانواده های  کوچک و تک نفره بسیار بیشتر از خانواده های سنتی هستند. خانواده های کوچکتر تقاضاهای جدیدی برای بسته بندی و محصولات جدید دارد. برای مثال بازار غذا های آماده در اروپای غربی بین سالهای 1998 تا 2005 بیش از 50 درصد رشد یافته است. در ایالات متحده نیز که در این مورد بازار بسیار پیشرفته ای دارد. رشدی بیش از 30 درصد مشاهده شده است.
یک محرک قوی درافزایش تقاضا برای بسته بندی افزایش قدرت خرید است این قدرت خرید, سالیانه در حدود 3 درصد افزایش یافته است که عامل عمده ای در افزایش تقاضا برای محصولات بسته بندی شده در بازارهای جغرافیایی جدید است. افزایش نگرانی برای سلامتی افراد تقاضای بازار را برای محصولات و بسته بندی جدید به سوی تضمین کیفیت محصولات سوق داده است.
افزایش سفرها , هم سفرهای درون شهری و مدام و هم سفرهای تفریحی , موقعیتهای جدیدی را در مصرف پدید آورده است محصولات وبسته بندی های مناسب , فراهم کردن این فرصت ها و مجال را توسعه داده است.

خبرنامه مرجع-فروش گونی شکر دولایه-قیمت رول گونی شکری

نسل جدید
چهان پیرتر شده است و میانگین سنی جمعیت در بسیاری از کشورهای توسعه یافته افزایش یافته است. متناظر با کاهش نرخ تولد برای اولین بار , جمعیت بالای 50 سال بیشتر از سایر سنین شده است. برای پاسخ به تقاضای این نسل بسته بندی باید شکل جدیدی به خود بگیرد . به عنوان مثال می توان به بسته بندی باید شکل جدیدی به خود بگیرد. به عنوان مثال می توان به بسته بندی های دارویی شیک اشاره کرد که راهنمای مقدار تجویز دارو برای  بیمار بر روی لیبل آنها بطور واضح و مشهود قابل دید است. درب های آسان باز شو برای جارها و بطریها نیز از این قبیل است.
​​​​​​​
کانال های فروش جدید
تغییر عادت های خرید. باعث به وجود آمدن تغییر و تحولاتی در خرده فروشی های عمومی شده است. تقاضای گسترده ای برای سهولت خرید انواع محصولات درهرمکانی وجود دارد مانند حصور خواربارفروشی ها در پمپ بنزین.
استفاده از ماشین های پیشرفته خرید و فروش به طور چشمگیری رو به افزایش است , به همراه فروشگاه های اینترنتی و تحویل محصولات درمنزل , که بخشها و سیستم های توزیع را به طور کلی تغییر داده است . این امر فرصتی  را در اختیار مارک های تجاری بزرگ و تولید کنندگان بسته بندی برای تولید محصولات و بسته بندی های جدید قرار می دهد.
توسعه و پیشرفت محصولات جدید به ایجاد بازارهای جدید کمک میکند, امروزه طبقه بندی های جدیدی چون غذاهای آماده مصرف در حین کار و نوشیدنی های انرژی را به وجود آمده اند که زاییده تفکر بکر و پاسخی به تغییراتی است که در نحوه زندگی ما به وجود امده است.
ابداعات در بسته بندی میتواند استفاده ازموقعیت های مناسب را توسعه بدهد مانند استفاده از دربهای آسان بازشو برای نوشیدنیهای ورزشی و همچنین استفاده از بسته بندی می تواند ارزش افزوده زیادی تولید کند برای مثال استفاده از دو محصول در یک بسته بندی مانند ماتیک و برق لب دریک بسته بندی واحد.

خبرنامه مرجع-فروش پاکت کامپوزیت-قیمت پاکت کامپوزیت Bopp

ایران کیسه
(مرجع فروش نخ پلی پروپیلن-فلامینت-مولتی فلامینت-bcf-cf)

مقایسه مواد بسته بندی
بسته بندی های پلاستیکی طبق آمارگیری های انجام گرفته نزدیک به 40 درصد بسته بندی محصولات را در بر میگیرد و رشد مصرف آن سریعتر ازموارد دیگر است.
رشد سریع این مواد به دلیل امتیازات و ویژگی های خاص این مواد است که جانیشین بسیار مناسبی برای بسته بندی های موجود هستند . تولید کنندگان ظروف سبک و ظروف بسته بندی لوکس با ظاهر زیبا وجذاب به دست آورده اند. استفاده از فلزات نیز در  صنایع آشامیدنی  نقش بسیار برجسته و ممتازی دارد. استفاده از آنها در بسته بندی  نوشیدنی های گازدار سبک افزایش چشمگیری داشته است و در صنایع غذایی نیز مصرف فلزات روند رو به رشدی را تجربه میکند

فروش کاپوزیت سه لایه-قیمت پاکت کامپوزیت روکش سلفون

بسته بندی آشامیدنی
مصرف نوشیدنی ها با میانگین رشد 2 درصد در سال در حال افزایش است. سرانه مصرف نوشیدنیها درسال در حدود 190 لیتر است. مصرف کنندگان در آمریکای شمالی , استرالیا و اروپای غربی سه برابر این مقدار نوشیدنی  مصرف می کنند. نوشابه های گازدار در بسته های نوشیدنی تک نفره عرضه شده و مصرف آن با رشد حدود 2 درصد در هر سال درحال افزایش است . تلاش برای سلامت کامل مصرف کننده در مورد نوشیدنی های ورزشی و انرژی زا و بسته بندی های آب و به طور پراکنده در مورد آب میوه متمرکز شده است. از حدود 5 سال پیش مصرف عمومی اب های بسته بندی شده با میانگین رشد 8 درصدی درهر سال  رو به افزایش است در حالیکه نوشیدنی های انرژی زا با سرعت 12 درصد به طور پیوسته در سال 2004 افزایش یافته است . در 5 سال گذشته در ایالات متحده مصرف نوشیدنی های انرژی  زا با رشد 80 درصدی روبرو بوده است که بیشتر مصرف کنندگان این نوشیدنیها جوانان هستند. مصرف نویشیدنیهای الکلی با کاهش چشمگیری مواجبه بوده است. درایالات متحده آمریکا دارای رشد منفی بوده و عدم مصرف رانند گان از نوشیدنی های  الکلی یکی ازعوامل کاهش مصرف نویشیدنی های الکلی است.

خبرنامه مرجع ش4419-فروش گونی-گونی بافی-گونی پلی پروپیلن

ایران کیسه
(مرجع فروش جامبوبگ- بیگ بگ صندوقی)

بسته بندی نوشیدنی ها برای عموم مردم
با توجه به رشد جمعیت و افزایش خانواده های تک نفره و تغییر درنوع زندگی , بازار بسته بندی های نوشیدنی تحت تاثیر قرار گرفته است. امروزه بسته بندی با نیازهای متفاوتی روبروست مانند بسته بندی برای کودکان که باید دارای وزن سبک باشد و قابلیت حمل و نقل آسان داشته باشد و آنان را به خرید یک کالا ترغیب کند , برچسب بر روی محصولات کاملا خوانا باشد و اندازه آن متناسب باشد. به طور مثال بسته های 240 میلی لیتری برای افراد بزرگسال مناسب تر است.
وقتی با افزایش خرید و عرضه کالا روبه رو می شویم که حاصل از نوع بسته بندی کالاست و تولید کنندگان را تشویق به توسعه تکنولوژی و نو آوریهای جدید می کند. اغلب مصرف کنندگان جذب  طراحی بسته بندی شده  و با توجه ساختار بسته بندی خواهان بسته بندی های زینتی می باشند. در چند سال گذشته سلیقه ها از بسته های چند بار مصرف به سمت استفاده از ظرف های قابل بازیافت در فلز , پلاستیک و شیشه تغییر یافته است.
اغلب مشتریان بسته بندیهایی را که دارای جایزه است به بقیه انواع آن ترجیح می دهند . افراد خانه دار شکل  های ساده تر را ترجیح میدهند و تولید کنندگان ,بسته بندی های جدید و قابل بازیافت را بر اساس نیازمشتریان توسعه و گسترش می دهند. مصرف کنندگان سهولت استفاده و قیمت پایین رابرای بسته های بزرگ ترجیح می دهند . جمله این عوامل بسته بندی را به سوی استفاده از بطری های پلاستیکی سوق دارده است.
همه اقشار جامعه ازنوشیدنی ها استفاده می کنند. مصرف کنندگان به سبکی وزن بسته بندی و خنک کردن آسان نوشیدنی و باقی ماندن گاز نوشیدنی پس از باز کردن آن اهمیت زیادی میدهند . قوطی ها به آسانی حمل  ونقل و نگهداری می شوند و یک مشخصه ممتاز آنها نیاز به فضای کمی است که در شکلهای چندتایی بسته بندی در قفسه های فروشگاه اشغال می کند و این محبوب مصرف کنندگان است.

خبرنامه مرجع-فروش گونی-قیمت گونی پلی پروپیلن


بسته بندی نوشیدنی های گازدار:
مصرف نوشیدنی های گازدار از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت است بسته بندی ها ی قابل بازیافت از قبیل قوطی های نوشیدنی و شیشه ای در ایالات متحده مصرف بسیار زیادی دارند و به طور پراکنده درتمامی نقاط  دنیا استفاده می شوند و بسته بندی های چندبار مصرف هنوز در قسمت اعظمی از فروشگاه های اروپای شرقی و آمریکای جنوبی مصرف می شوند . شیشه های چندبار مصرف و مشتقات آن در آمریکا جای خودرا به بطری های بازیافتی و قوطی ها داده است.
مزه نوشیدنی ها نیز در فروش آنها نقش عمده ای را ایفا میکند. فروش نوشیدنی های گازدار در ظروف pet , pon با هم متفاوت است. در اروپای غربی 1 درصد نوشیدنی های الکلی در بطری های پلاستیکی به فروش می رسد که باعث ارزانی انها می شود. درکشور روسیه این مساله باعث بالارفتن فروش و توسعه بازار شده است. از قوطی ها و همچنین بطری ها در روسیه استفاده خوبی شده است و کاربرد آن رشد تقریب 85 درصد در هر سال از 1999 تا 2004 را به دنبال داشته است.
بازار آمریکا نیز با استفاده از قوطی ها وبطری های پلاستیکی رشد چشمگیری یافته است. در اروپای غربی بسته بندی دچار تحولی بزرگ شده , بطوریکه در 15 سال اخیر شیشه ها توسط پلاستیک جایگزین  شده اند و امروزه قوطی های نوشیدنی سهم اعظم بازار را در اختیار  گرفته اند . پلاستیک ها در اروپای شرقی و آمریکای جنوبی نیزاز شیشه پیشی گرفته اند که این مساله در اروپای شرقی نمایان تر است.

فروش گونی پلی پروپیلن-فیمت گونی پلی پروپیلن

ایران کیسه
(مرجع فروش رول گونی ساده- لمینت-الوان-سبک-عریض)

مواد غذایی
فروش مواد غذایی بسته بندی شده در سال 2004 بیش از 1360 بیلیون دلار آمریکا برآورد شده است. توسعه بازارها باعث ایجاد شبکه های توزیع بهتر و ادغام  تولید کنندگان بزرگ بوده است. افزایش میزان فروش مواد غذایی بسته بندی شده به دلیل افزایش دسترسی و فراگیر بودن و همچنین افزایش قدرت خرید در بین مردم می باشد. بازارهای آمریکا شمالی و اروپای غربی به سبب افزایش تقاضا برای غذاهای بسته بندی شده مناسب و سالم رشد بسیار خوبی یافته است.​​​​​​​

فروش گونی پلی پروپیلن-قیمت کیسه پلی پروپیلن

تمایلات مصرف
در آمریکای شمالی و اروپای غربی , ارتباط مردم با غذا به طور مداوم درحال تغییر است که این امر به دلیل تغییر در نوع زندگی آنهاست . ازآنجاییکه مردم به طور فزآینده ای آگاه و بی قرار  شده اند و زندگی آنها تحرک زیادی یافته است و مدام درحال حرکت هستند, کلمه های Deskfast , Dashboard dinning در فرهنگ لغات وارد شده است.
مشتریان علاوه بر اینکه می خواهند زمان کمتری صرف آماده کردن و خوردن غذا کنند . تمایل دارند که زمان کمتری نیز  برای خرید این مواد غذایی صرف کنند . تجربه خرید مناسب و سریع برای بسیاری ازمشتریان تبدیل بهیک رویا شده است.
درطول 5 سال گذشته , غذاهای آماده یک رشد 7 درصدی را در اروپا و رشد 5 درصدی را در ایالات متحده ثتب کرده است.
اما با افزایش تقاضا برای سهولت و سادگیاستفاده ازمواد غذایی نباید کیفیت قربانی بشود.
در سالهای اخیر شاهد ادامه مسایل و بحث های مختلف در مورد چاق شدن مردم هستیم. مشتریان خواهان غذاهای بسته بندی شده سالم هستند. برای مثال در طول 5 سال گذشته , استفاده از سوپ های سرد در فروشگاه ها یک میانیگین رشد 15 درصدی را در اروپای غربی و یک رشد 22 درصدی را درایالات متحده در هر سال  نشان می دهد. رشد مصرف ماست و محصولات لبنی , یک کاهش آرام ویکنواخت را به دنبال دارد.
پیش بینی می شود تا سال 2010 درانگلستان اکثریت مردم به صورت انفرادی زندگی کنند. نرخ بالای طلاق و بالا رفتن سن ازدواج , به همراه افزایش میانگین سن جمعیت نشاندهنده گستردگی  خانواده های  تک نفره نسبت به گروه های سنتی خانوادگی است. این امر تاثیر عمیقی بر صنعت بسته بندی و تکنولوژی های جدید خواهد گذاشت و همچنان به سهولت بسته بندی مانند دربهای آسان بازشو نیاز خواهد داشت.​​​​​​​

خبرنامه مرجع-فروش رول گونی-قیمت رول گونی پروپیلن

بسته بندی غذایی
بسته بندی های پلاستیکی سخت و محکم (صلب) درشکل های گوناگونی عرضه شده اند اما اغلب به مقدار قابل ملاحظه ای در شکل بطری های hdpe  و ظروف با دیواره نازک هستند . استفاده از این نوع بسته بندی در سال 2004 درآمریکای شمالی رشد 3 درصدی و در اروپا یک رشد 4 درصدی را نشان داده است.
ظروف پلاستیکی دارای دیواره نازک برای گستره وسیعی از محصولات از قبیل ماست ها, غذاهای آماده و دیگر غذاهای بسته بندی شده که استفاده از آنها بسیار ساده است و به شکل آماده مصرف در حین کار وجود دارد . به کار می رود. بطری های Hdpe برای ظروف شیر به صورت سنتی مورد استفاده قرار میگیرد.
اغلب بسته بندی های پلاستیکی انعطاف پذیر به صورت کیسه های کوچک Pouch است که به طور فزآینده ای برای سس هی و دیگر غذاهای مورد استفاده مجدد , به منظور سهولت استفاده , به کار میرود
بسته بندی های پایه کاغذی و مقوایی به طور گسترده برای محصولات نانوایی یا شیرینی پزی , غذاهای  یخ زده  و غذاهای آماده مورد استفاده است. ظروف بر پایه کاغذ و مقوا , از رشد مناسبی در بازار برخوردار است اما بسته بندی های کارتنی مورد مصرف برای مواد غذایی مایع در سالهای اخیر در بعضی بازارها از جمله ایالات متحده , انگلستان و فرانسه کاهش پیدا کرده است.
کنسرو سبزیجات , سسها, چاشنی ها, و ادویه جات , غذای بچه و مرباهای گوناگون در شیشه محافظت می شوند. بازار بسته بندی های شیشه ای رشد فراوانی  در بخش هایی از اروپای شرقی داشته است. این نوع بسته بندی عمده مصرف را در بسته بندی سبزیجات داشته است.

خبرنامه مرجع ش 4444- فروش رول گونی لمینت-قیمت رول گونی لمینت

ایران کیسه
(مرجع فروش کیسه گونی ساده-لمینت-خط دار-الوان-سبک-سنگین)

بسته بندی های آرایشی و بهداشتی
بسته بندی های آرایشی و بهداشتی در سراسر دنیا در حال افزایش است و مردم توجه ویژه ای به ظاهر و آرایش خود می دهند. بیشترین تقاضا برای تولیدات ارایشی در بین افراد مسن وافراد ثروتمند دیده می شود. که می خواهند به وسیله آرایش جوان بمانند.
زیاد شدن برنامه های تلویزیونی و مجلات مد که وسایل زیبایی صورت و جراحی زیبایی را رواج میدهند و مرکز این جریان رسیدن به کمال و افزایش فشار برای جوان ماندن ابدی و سلاتم ظاهر است. درحال حاضر بازار  لوازم آرایشی درنوجوانان نفوذ کرده است و نوجوانان دختر بدون حدودیتهای سنی از لوازم آرایشی استفاده می کنند. به علاوه درامدی که از طرف زنان به لوازم آرایشی استفاده می کنند. به علاوه درامدی که از طرف زنان به لوازم آرایشی استفاده اختصاص داده می شود , افزایش یافته است. مردان نیز در افزایش تولیدات آرایشی سهم ویژه ای دارند. تعداد زیادی ازمردان محصولات را پیش از اینکه به انتخاب همسرانشان اعتماد کنند, خودشان خریداری می کنند . آنان به بهترین کیفیت گرایش داشته و بیش از پیش  به دنبال محصولات آرایشی مردانه پیشرفته هستند.
در بازارهای  آمریکا تولیدات جدیدی برای مردان با بسته بندی های جداگانه مردانه وجود دارد. لوازم آرایشی مردانه با رشد 1 درصدی درهر سال روبرو است و در سالهای 1999 تا 2004 بازار لوازم آرایشی به آهستگی رشد یکنواختی را تجربه کرده است.
بسیاری از تولیدکنندگان سعی در تولید لوازم آرایشی ویتامینه دارند.

خبرنامه مرجع- فروش گونی لمینت-قیمت پاکت کامپوزیت

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش