بسته بندی شیر
نوع بسته بندی شیر بستگی به نوع شیر دارد ، برای شیر پاستوریزه در انتخاب نوع بسته محدودیتی وجود ندارد . زمان ماندگاری آن بستگی زیادی به لایه ممانعت کننده ندارد ، زیرا مدت زمان کوتاهی در جای خنک با دمای نسبتاً پایین نگه داشته می شود . اما بسته بندی شیر UHT نیاز به یک لایه ممانعت کننده در برابر نور دارد تا از ورود نور که باعث تخریب شیر می شود ، جلوگیری شود .
HDPE تنها ماده بسته بندی است که برای هر سه نوع شیر به کار می رود . شیر UHT تنها ماده بسته بندی است که برای هر سه نوع شیر به کار می رود . شیر UHT می تواند در بطری ساخته شده از پلی اتیلن با دانسته بالا ( HDPE ) با ساختار extrusion ـ co سه لایه ای که لایه میانی سیاه رنگ است و مانع عبور نور می شود ، بسته بندی شود . از سوی دیگر از آنجایی که شیر استریل بعد از بسته بندی حرارت می بیند بنابراین بسته باید نسبت به عملیات حرارتی مقاوم باشد .
لازم به ذکر است که علاوه بر این که نحوه تولید ماده نهایی بسته بندی برای انواع شیر فرق دارد بلکه نوع HDPE مصرفی هم متفاوت خواهد بود . SABIC HDPE B 6246 در بسته بندی شیرهای پاستوریزه و UHT و SABIC HDPE B 5421 در بسته بندی شیر استریل کاربرد دارد . همانطور که اشاره شد ماده بسته بندی برای شیر استریل باید مقاومت بالایی نسبت به عملیات حرارتی داشته باشد .

خبرنامه مرجع-فروش کیسه کامپوزیت-قیمت کیسه کامپوزیت صدفی bopp

ایران کیسه
(مرجع فروش جامبوبگ-بیگ بگ-iran kiseh-jumbo bag-bag bag)

بسته بندی شیر در بطری های PET
پر کردن اسپتیک شیر تنها قسمتی از تصویر است . محصولات لبنی در بسته بندی های پلاستیکی شفاف نیاز به محافظت از ورود نور و اکسیژن دارد . یکی از جاذبه های PET وضوح و شفافیت آن است . برای بسیاری محصولات مشتریان ظروف شفاف را ترجیح می دهند . آنها می خواهند محتویات داخل ظرف را ببینند .
علاوه بر امتیازات شناخته شده خوبی که PET داراست ، انتظار می رود که نوشیدنی های ساخته شده از شیر که در ظروف PET بسته بندی می شود ، اطمینان از باقی نماندن آلودگی و نفوذ آلودگی را در محصولات لبنی فراهم می آورد .
نوشیدنی های مخلوط شیر بخش بزرگی را در اروپای غربی تشکیل می دهد .
ابداعات سال های اخیر در زمینه محصولات لبنی پیشرفت عظیم و بسیار سریعی را تجربه کرده است . در پایان سال 2005 ، برای مثال محصولی مانند دوغ ، یک سود 274 درصدی را در اروپای غربی تجربه کرده است .
در اروپا و طی سال های 2001 تا 2004 ، نوشیدنی های مخلوط شیر و میوه رشد فراوانی داشته است . به عبارت دیگر تولید و مصرف این نوشیدنی ها بیش از 60 درصد نشان داده است .
نوشیدنی های حاوی شیر طعم دار ، بزرگترین سهم را در بازار نوشیدنی های اروپای غربی به خود اختصاص داده است . در این بخش در حدود 900 میلیون لیتر نوشیدنی مصرف شده است که نشان می دهد با توجه به این که ابداعات ویژه ای در این بخش مشاهده نشده است ، همچنان بخش بسیار جذاب و پر طرفداری برای مشتریان در اروپا می باشد .
مشتریان طعم های شکلاتی ، وانیلی ، توت فرنگی و موزی را بیش از سایر طعم ها ترجیح می دهند .
تولیدکنندگان امروزه در یافته اند که باید محصولات خود را با نوآوری های جدید به روز کنند و استفاده از بطری های PET و بسته بندی های شفاف در راستای این تفکر رشد افزونی یافته است .

خبرنامه مرجع ش 2200- فروش گونی-قیمت گونی

پایداری فیزیک و شیمیایی و میکروبیولوژیکی
بطری سازی با ایمنی کامل میکروبیولوژیکی در بسته بندی محصولات لبنی با PH طبیعی تحت رقابت شدیدی قرار گرفته است .
به خصوص برای محصولاتی که در کانتینرهای یخچال دار یا به صورت سرد فروخته می شوند . دلیل این امر حساسیت میکروبیولوژیکی بالاتر به PH طبیعی است در مقایسه با آشامیدنی های که PH اسیدی دارند . ( برای مثال با مقدار PH کمتر).بنابراین رقابت موجود می تواند به وسیله دستیابی به دانش درست و صحیح بطری سازی اسپتیک برطرف شود .
امروزه پر کردن اسپتیک به سطوح مناسب ایمنی میکروبیولوژیکی دست یافته است . و ثبات و پایداری محصول را در حالت های گوناگون انبارداری فراهم آورده است .
این محصولات باید در شرایط فیزیکی و شیمیایی برای طول مدت انبارداری پایدار شوند ـ ابتدا و مزه و طعم ـ تا برای توزیع و فروش خارج از یخچال یا به صورت سرد مهیا شوند . به خصوص محصولی مانند شیر که به طور گسترده در بازار توزیع می گردد .

خبرنامه مرجع-فروش گونی لمینت - قیمت گونی لمینت

مزه و طعم پس از چند روز به وسیله نور از بین می رود
در بطری های رنگی PET پس از چند روز خراب شدگی طعم به وسیله نور کاملاً قابل تشخیص است . حساسیت محتویات داخل این بطری ها نسبت به نور به دلیل ترکیبات شیر و افزودنی ها می باشد و این حساسیت برای همه محصولات حاوی شیر یکسان است .
برای مثال ریبوفلاوین ( ویتامین2B )یک جز اصلی و مهم شیر است که فوق العاده به نور حساس است . به همین دلیل است که لبنیات به طور عمده در بسته بندی های مات قرار می گیرد تا طول عمر بیشتری داشته باشد .
شیر در بطری های شیشه ای شفاف فقط برای نگهداری در یخچال یا محیط های بسیار سرد ، آن هم فقط برای ماکزیمم تاریخ مصرف یک هفته ، عرضه می شود . بطری های پلاستیکی که امروزه در بازار ها بسته بندی شیر در دسترس هستند ، برای نگهداری در شرایط سرد و یا در یخچال طول عمر بین 12 تا 30 روز را دارا هستند .
مواد مورد استفاده برای تولید این بطری ها و بسته بندی محصولات لبنی از جنس HDPE ( پلی اتیلن پرچگال ) می باشد . HDPE ممکن است ارزان تر از PET باشد . اما به شدت نسبت به نفوذ اکسیژن ناپایدار و ناتوان است .
اگر بسته بندی پلاستیکی شفاف مورد استفاده قرار گیرد ، به علاوه مشکلاتی که نور به وجود می آورد ، نفوذ اکسیژن نیز یکی از چالش های پیش روی اسن بسته بندی است .
نور اکسیژن را فعال می سازد که کهنگی و فساد نوشیدنی را سرعت می بخشد .

خبرنامه مرجع ش 4000- فروش رول گونی - قیمت رول گونی

شیر به نور بین 300 تا 500 نانومتر حساس است
امروزه استفاده از بطری های PET شفاف به همراه یک محافظ نور (سد UV ) که نفوذ پذیری کمتری نیز به اکسیژن دارد ، نسبت به بطری های HDPE گسترش فراوانی یافته است .
این بطری های PET ظاهری شبیه دیگر بطری ها دارند اما از محتویات داخل بطری در برابر نور ، در مقدار ماکزیمم 380 نانومتر محافظت می نمایند .
اما شیر به طول موج نور بین 300 تا 500 نانومتر حساس است ، در نتیجه ، ویژگی ها و رفتار PET نمی تواند محافظت کامل را برای بطری های شفاف و بدون رنگ فراهم بیاورد . این بدین معنی است که محافظت محصول در برابر طول موج بالاتر از 380 نانومتر به یک رنگ زرد مایل به قرمز نیاز دارد تا بتواند از نفوذ نور با طول موج های بالای 500 نانومتر ممانعت به عمل بیاورد .
در فرآیند بطری سازی تولید کنندگان باید حداکثر تلاش خود را برای از بین بردن اکسیژن های آزاد به کار برند زیرا این اکسیژن های آزاد به وسیله نور فعال شده و باعث فساد محصول می گردد .  ​​​​​​​

فروش گونی کامپوزیت - قیمت کیسه کامپوزیت

ایران کیسه
(مرجع فروش کیسه کامپوزیت-سه لایه-;کاغذکرافت-پلی اتیلن-Bopp-gusset-iran kiseh)

بسته بندی پسته :
با توجه خاصی که سالهای اخیر به مسآله بسیار مهم صادرات غیر نفتی نشان داده می شود . اهمیت بسته بندی و ارسال تولیدات خشکبار داخلی به صورت بهداشتی و مناسب بیش ار پیش جلوه می نماید . میدانیم که صادرا در معرض رقابت شدید دیگر کشورها قرار دارد که سالیان درازی در این زیمنه فعالیت می کنند و از پیشینه و تجربه کافی در مورد بازاریابی و جلب مشتری برخوردارند . مرغوبترین پست ه داخلی اگر با بسته بندی غیر بهداشتی و ظاهر مناسب و مواد پوششی با کیفیت پایینی عرضه شوند ، سوء توجه مشتریان خارجی را جلب کرده و در بساط عرضه جای خود را به محصولات صادراتی دیگر کشورها خواهند سپرد . زیرا مؤسسات صادراتی بیگانه به طور روزمره در بهبود روش های عرضه فرآورده های خود می کوشند و علاوه بر تبلیغات همه جانبه و استفاده از همه فنون و ریزه کاری های بازاریابی و ایجاد این باور در خریدار که تنها تولیدات ارائه شده از سوی یک موسسه خاص قابل اعتماد است . تولیدات خود را به طوری زیبا و تمیز و بهداشتی به بازار می فروشند که در کوتاه مدت دیگران را از میدان رقابت خارج می کنند و این وضعیت در همه مناطق جهان دیده می شود . به هر حال پسته یکی از انواع خشکبار گران قیمتی است که به بازارهای خارجی صادر می شود و به میزان زیادی هم در داخل کشور به مصرف می رسد و بدون توجه به امر بسته بندی نخواهیم توانست بازارهای مورد نظر را بدست آوریم .​​​​​​​

خبرنامه مرجع ش1118- فروش گونی-قیمت گونی

پسته
مغز پسته به عنوان یکی از خوراکی های مطبوع و مفید و نیرو بخش از زمان های دور مورد استفاده انسان قرار گرفته و بعد ها در ترکیب بعضی از خوراکی ها  وارد شده است . ایران به عنوان بزرگترین کشور تولید کننده پسته در دنیا نی باشد . آمریکا،‌ ترکیه ، یونان ،‌ایتالیا و تونس سایر تولید کنندگان پسته در جهان می باشند.
پسته ایرانی ------------- الف ) ارقام پسته صادراتی
1-      پسته کشیده 2- پسته گردو
ارقام پسته ایرانی از نظر شکل ظاهری و رنگ روی پوست سخت و حتی رنگ پوست روی مغز ،‌ متنوع و هر یک از ارقام ویژگی دلپذیری دارند ، به طوری که از نظر کیفیت طعم و تنوع در شکل ،‌پسته ایران در دنیا بی همتاست .
بسته بندی پسته در صادرات آن اهمیتی به سزا و تعیین کننده دارد و در بازرهای جهانی این صنعت جایگاه ویژه ای دارد . پسته ایران در صورتی می تواند هم چنان در جهان بی رقیب باشد که بتواند در بسته بندی های ممتاز و با رعایت کامل اصول بهداشتی تولید و روانه بازارهای جهانی شود . در ضمن بسته بندی کردن پسته برای عرضه در بازارهای داخلی نیز ضرورتی اجتناب ناپذیر است . نهایتا بسته بندی یک ضرورت قطعی و حتی برای رضایت خریدار و جلب بازارهای جدید است .
بسته بندی پسته صادراتی عمدتا به صورت فله و در گونی هایی از جنس چتایی ضخیم یا پلاستیکی و یا در کارتن یا جعبه حلبی متناسب با وزن پسته انجام می گیرد . لوازمی که برای بسته بندی پسته به کار می زود باید سالم ، تمیز ، خشک و بدون بو ی نامطبوع باشد و روش بسته بندی باید طوری باشد که با در نظر گرفتن رطوبت و مشخصات لوازم بسته بندی حفاظت کامل علیه هر گونه فساد و آسیب ناشی از عملیات حمل و نقل تامین گردد.

فروش رول گونی - قیمت رول گونی

این نوع بسته بندی اغلب به کشورهای اروپایی صادر می شود . نوع دیگر  بسته بندی که به صورت خرده انجام می شود ، بسته بندی های در نوع بسته بندی فلزی ( قوطی ) و بسته بندی های سلوفان در حالت های واکیوم و فیر واکیوم انجام می شود . این نوع پسته بسته بندی شده به کشورهای حوزه خلیج فارس ، شرق آسیا  و آفریقا صادر می شود .
عمده پسته صادراتی ایران به صورت فله و در گونی های چتایی و کنفی صادر می گردد. 
دلایل این امر از این قرار است .
الف ) تعرفه گمرکی پسته بسته بندی شده جهت ورود به بازارهای اروپا بالا می باشد .
ب ) کیفیت بسته بندی و مواد اولیه بسته بندی پسته پایین می باشد .
ج ) مصرف پسته به صورت غیر مستقیم که در صنایع  تولیدی و غذایی می باشد .
با توجه به موارد ذکر شده تنها کارگاه های محدودی هستند که فرآیند بو دادن و بست بندی پسته را انجام می دهند .
بخش بسته بندی پسته را لازم نیست که در نزدیک باغات پسته قرار داد . باید با توجه به اختلاف هزینه در مکان  های مختلف ، پسته خشک شده را به محل هایی انتقال داد که در آن محل ، احداث واحد بسته بندی و عملکرد آن اقتصادی و با صرفه است .
روش های بسته بندی را می توان به صورت های زیر انجام داد :
1-      بسته بندی فلزی :‌که در دو حالت قابل انجام می باشد ‍
   الف )‌ بسته بندی قوطی فلزی با وکیوم
  ب ‌) بسته بندی قوطی فلزی غیر وکیوم که می توان به جای هوا از گاز نیتروژن استفاده کرد ، بدین صورت که عمل وکیوم روی قوسی انجام شده و پس از آن با گاز نیتروژن مجددا فشار گیری می شود  تا با محیط هم فشار گردد . هزینه بسته بندی در این روش بالا می باشد و حجم تولید به دلیل زمان افزوده شده پایین می آید .
2- بسته بندی سلوفان که در این بسته بندی از سلوفان از نوع  سلولزی یا ترکیبات پلیمری از جمله پلی پروپیلن استفاده می شود . در این روش بسته بندی می توان از دو حالت وکیوم و غیر وکیوم استفاده نمود که حالت غیر وکیوم با گاز نیتروژن انجام می گیرد .
این بسته بندی در حجم بالا نسبت به روش های استفاده از قوطی فلزی انجام  پذیر بوده و نیز هزینه آن کمتر می باشد . در ضمن استفاده از این روش در ابعاد و سیع تری قابل انجام می باشد .

خبرنامه مرجع - فروش کیسه لامینت گاست دار- فروش گونی ارزان

ایران کیسه
(مرجع فروش کیسه گونی ساده-لمینت-الوان-خط دار-دو لایه-لاینردار-پلاستیکی-سبک-سنگین-iran kiseh-pp bags-pp/pe laminated bags-pp sacks)

صنعت کنسرو و ماهی تون :
فرآیند تهیه کنسرو ماهی تون بطور سنتی با انجماد زوائی  کامل ماهی توسط هوا یا آب انجام می شود . سپس ماهی تخلیه شکمی شده و به منظور پختن ، آن را تکه تکه کرده و درون سبد می ریزند بسیاری اوقات  ماهیان یک یا دو روز پیش از فرآوری به بیرون سردخانه برده می شوند و مدت زمان طولانی برای تمیز کردن ؛ پخت و سرد سازی اولین و آخرین ماهی سپری می شود .
مشکلا ت ذکر شده فوق باعث کیفیت نامرغوب تولید و کاهش بازده می شود .
مضافا اینکه برای نگهداری مواد اولیه ، انجماد زدائی و تخلیه شکمی پیش از پخت به فضای زیادی  نیاز داریم مطالعات و آزمایش ها ثابت کرده است که انجماد زدائی صحیح ماهی منجمد در کیفیت نهائی تولید و محصول بسیار مهم است . بنابراین کنترل کامل این فرآیند بسیار لازم و مهم است . پس برای داشتن دید کاملی از وضعیت مواد اولیه کارخانه لازم است ماهی را بر اساس اندازه درو ن سردخانه قرار دهیم . در این صورت است به بخش تدارکات می تواند بهترین مواد اولیه را برای تولید روزهای تولید انتخاب نماید .
به عنوان مثال فرآیند انجماد زدائی در مقایسه با فرآیندهای پخت و سرد سازی نسبتا زمان بر می باشد .
یک زمان انجماد زدائی کوتاه اجازه انعطاف سریعتر و بیشتر در تعدیل بهای تولید را میدهد . به عنوان مثال فقط میزان دقیق ماهی که انجماد زدائی / پخت / سرد سازی خواهد شد نیاز خطوط ماهی پاک کنی و پر کن را تعیین می کند و بستگی به تعداد کار گران برای تولید مشخص در یک روز دارد .

خبرنامه مرجع - فروش پاکت کامپوزیت-قیمت کیسه کامپوزیت

سیستم یکپارچه انجماد زدائی ، پخت و سرد سازی ( ITTCC )
با این زمینه طرح ایجاد یک سیستم انجماد زدائی ، پخت و سرد سازی ترکیبی بوجود آمد و آن در حقیقت مزایای بسیاری را معرفی کرد
دستگاه انجماد زدائی ، پخت و سرد سازی ( ITCC ) تنها یک ماشین نیست . بلکه بیشتر به یک سیستم فرآوری شبیه است که در آن یک پردازشگر توانائی انجام انجماد زدائی ، پخت و سرد سازی را در یک چرخه کاری داراست .
برخلاف گذشته که فرآوران برای تهیه تون از ماهی تازه به عنوان ماده خام اولیه استفاده می کردند ، امروزه تقریبا تمام فرآوران بزرگ تون در تولید شان از ماده خام منجمد به عنوان ماده خام اولیه استفاده می کنند .
این تغییر بدان معناست که نیازهای جدیدی برای تجهیزات فرآوری جهت انجماد زدائی قبل از پیش پخت و سرد سازی باید در برنامه تولید روزانه در نظر گرفته شود .
یک ITCC ، یک مسیر تولید ی با ساختار تشکیل شده از بخش های گوناگون است که هر بخش دارای دو خط نقاله کنار هم می باشند .
بخش ها را  می توان در کنار همدیگر در یک چیدمان خطی درون یک مسیر که از 2 تا 8 گاری در یک زمان تشکیل شده قرار داد .
فرایند  ITCC انتخاب ماهی منجمد یک اندازه تمام بدن ماهی منجمد بر اساس نیاز روزانه را منطبق بر نیروی انسانی پیش بینی شده در تمیز کردن و پر کردن خطوط تولید را شامل می شود .
ماهی های بزرگ به وسیله اره به قسمتهای کوچکتر تقسیم می شوند ، ماهی ها در سبدهائی از جنس استنلس استیل قرار می گیرند که روی نقاله هائی با توان تحمل وزنی حدود 600 کیلو گرم گذاشته می شوند تعداد نقاله های با توجه به اندازه itcc می باشد .  
سیستم تخلیه و بارگیری خودکار در پایان مسیر ITCC نصب می شوند و به اپراتور ( کاربر ) در نشان دادن نقاله های دارای محصول کمک می کند که آنها را از مسیر خارج کند و پس از تخلیه سریعا به مسیر بازگرداند .
درهای گازی به صورت دستی بسته بندی می شوند و تولید شرو ع میشود .

خبرنامه مرجع ش 9999- فروش گونی-قیمت گونی

انجماد زدائی :
قدم اول ایجاد گردش دوباره هوای دارای رطوبت می باشد که با تزریق مستقیم بخار با دمای حدود 38 در جه سانتیگراد گرم می شود . هوا دوباره بوسیله پنکه که در بالای تونل نصب شده گردش پیدا می کند . این عمل برای تضمین انجماد زدائی کامل محصول انجام می شود . گزدش هوا در اطراف ماهی ها در دوره های زمانی ثابت معکوس می گردد که نتیجه آن ایجاد  دمای یکنواخت محصول ، صرف نظر از محل آن در درون گاری است .
بعد از یک دوره زمانی ، بسته به اندازه ی ماهی و دمای مورد نیاز از پیش محاسبه شده برای ذوب ، فرآیند ذوب کامل می گردد . ( بسته به نوع 150 دقیقه برای ماهی های با وزن 5/3 کیلو گرم ) .

هبرنامه مرجع-فروش کیسه لمینت-قیمت کیسه لمینت

پخت :‌
یک پردازشگر الکترونیکی به صورت خودکار سیستم را به حالت پخت تغییر می دهد ( سیستم را در حالت پخت قرار می دهد ) . این عمل با وارد کردن بخار آب بدرون تونل و در نتیجه راندن هوا به بیرون تونل به وسیله ی یک شیر و لوله به فضای بیرون انجام می گیرد . عمل پخت به سرعت پس از انجماد زدائی بدون توقف زمانی انجام می شود به طوری که بالاترین کارائی و سرعت عمل را ارائه می دهد  .( زمان پخت بسته به نوع 50 دقیقه برای ماهی هائی با وزن 5/3 کیلوگرم ) .
عمل پخت به صورت بسیار دقیق به وسیله حسگرهائی که نسبت به تعداد ماهی ها و استخوان های آن حساس است در تونل انجام می شود . چون اندازه گیری دمای ماهی پیش از رسیدن به دمای پیش تنظیم برای مغز پخت شدن در تغییر به حالت خنک کننده ممکن است . نتیجه ی این عمل تولید بالا و بافت محکم گوشت است .
دمای مغز پخت ، حداقل دمای مورد نیاز برای ژله ای شدن تمام پروتئین های ناحیه ستون مهره های پشت ماهی ( دمای 52 در جه سانتیگراد )است  و آن بدین معناست که پخت کامل شده است .

فروش رول گونی-قیمت رول گونی

سرد کردن :
وقتی دمای پیش تنظیم مغز پخت حاصل شد سیستم پردازشگر الکترونیکی به حالت خنک کننده تغییر می کند که به وسیله یک سیستم  خنک کننده ی هوای تبخیری عمل میکند . سیستمی با شیرهای بزرگ اجازه می دهد که هوای تازه ی محدود وارد تونل شود. این عمل در زمانهائی انجام می شود که سیستم هواکش شروع به بیرون راندن حجم زیادی از مخلوط بخار و هوا به بیرون کرده است در همان زمان یک سیستم پاشش آب ویژه ، برای مرطوب نگهداشتن گوشت و پوست ماهی به وسیله وارد کردن قطرات ریز آب در طول مدت خنک کردن شروع بکار می کند .
این عمل لایه ی روئی پوست و گوشت را که با هوا برخورد داشته پوشش می دهد که عدم انجام آن ممکن است باعث اکسیداسیون ، خشک شدن و آسیب دیدن کیفیت محصول نیز بشود . روش خنک کردن تبخیری ، دمای محصول را به سرعت پائین می آورد و در طول زمان کوتاهی دمای محصول تا مقدار پیش تنظیم پایین می آورد ( بسته به نوع ماهی زمان خنک کردن برای ماهی به وزن 5/3 کیلوگرم ، 75 دقیقه است .) .
بسته به دما و رطوبت هوای محیط بیرون ، ماهی تا حدود 35 درجه سانتیگراد خنک می شود که به این معنا ست که می توان آن مستقیماٌ و بدون نگداری های خاص و زمان تلف شده به خط ماهی پاک کنی برد .
از گاری ها می توان به عنوان سیستم حمل و نقل نسبتاٌ مناسب برای آوردن محصول به صورت مستقیم به خط پاک کردن استفاده کرد و همچنین جعبه هائی از جنس استیل را نیز میتوان برای استفاده مستقیم در سیستم پاک کردن داخلی بدون هیچ جابجائی از یک سبد به سبد دیگر به کار برد . بعد از خالی شدن ، سبد های استیل در یک خط شستشو بایستی قبل از مصرف دوبار ه شسته شوند .

خبرنامه کرجع-فروش کیسه گونی-قیمت گونی

مزایا :
همچنین این سیستم می تواند به یک بخش بازیافت روغن نیز تجهیز شود . مزایای سیستم ITCC عبارتند از :
ظرفیت زیاد در یک فضای کوچک .
اقتصادی بودن محصول بعلت کوتاه شدن زمان فرآوری .
کیفیت بالای محصول و استحکام زیاد بافت گوشت با حداقل تکه ها و برش ها در محصول نهائی .
کاهش زحمات کارگری بدلیل عدم نیاز به حمل و نقل ماهی بین مراحل انجماد زدائی ، پخت و سردسازی .
برنامه ریزی قابل انعطاف تولید زیرا که ماهی به طور مستقیم از سردخانه گرفته و انجماد زدائی ماهی منجمد آغاز می شود .
حداقل مصرف آب برای انجماد زدائی زیرا فقط آب به صورت مه استفاده می شود.
حداقل مصرف آب برای سرد سازی بواسطه اینکه سیستم سردسازی تبخیری است .
( بطور نمونه سیستم ITCC  برای فرآوری یک تن محصول نهائی 300 لیتر آب مصرف می کند ) .
حداقل اتلاف آب و تولید فاضلاب زیرا که آب سرد سازی تبخیر شده و وارد سیستم زهکشی کارخانه نمی شود .
بیشترین بازده قابل حصول بواسطه مجموع کنترل فرآیندها . امکان جمع آوری آب حاصل از پخت تون در طی فرآیند پخت . ریزپردازنده اپراتور منوئی به صورت یک سیستم کاملا خودکار با یک برنامه از پیش نوشته شده عمل می کند .
یک نمایشگر دیحیتال تمامی کنترل فرآیند ، نمودارها و نمایشگر حرفی عددی را جهت انتخاب برنامه می خواند ، توان ذخیره کردن تا ظرفیت 99 منوی از پیش انتخاب شده و صفحه کلید برای ورود اطلاعات توسط کاربر از طریق یک منوی خاص .
امکان انتقال داده ها به شبکه کامپیوتری کارخانه از طریق شبکه ادرنت .
ثبت تمام اطلاعات فرآیند در دیسک سخت ( Hard Disk  ) برای انتقال به سیستم کامپیوتری کارخانه یا سی دی / دی وی دی ( DVD/CD ) .
بدون شک فرآیند تولید کنسرو ماهی تون بدین شیوه یک روش سازگار با محیط زیست می باشد .​​​​​​​

خبرنامه مرجع ش 7701- فروش کیسه لمینت- قیمت کیسه لمینت گاست دار

خبرنامه ایران کیسه
(مرجع فروش انواع کیسه یک لایه-لمینت-ولو دار-قیف دار-کیسه adstar-گاست دار-iran kiseh-adstar bags-laminated bags with gusset and valve)

ایران کیسه

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش