بسته بندی MAP
استفاده از روش MAP دارای مزایا و معایبی می باشد و همچنین دارای اهدافی است و از گازهایی به مانند دی اکسید کربن و اکسیژن و نیتروژن و مخلوط گازها استفاده می شود . در یک سیستم بسته بندی به یک سری عوامل خاص توجه می شود و در روش MAP برای اضافه کردن گازها به دو صورت می توان عمل کرد و فیلم های بسته بندی دارای ویژگی های خاصی می باشند . و همچنین در مورد تأثیر کاهش اکسیژن در محصولات شیر خشک مطالبی ذکر شده است که مطابق زیر می باشد
شیر خشک بدون چربی و نوشابه های محلول پودر شده در اندازه های جزعی بسته بندی می شوند 10 قوطی در شرایطی که اکسیژن اتمسفر آن کاسته شده بود در یک زمان مورد بررسی قرار گرفتند . هدف از این تحقیق تعیین حساسیت و کیفیت تغذیه ای محصولات شیر خشک شده در زمان فروش می باشد . در ده قوطی تست شده تنوع زیادی در اکسیژن فضای رویی وجود داشت . کیفیت درز قوطی کیفیت با حساسیت و ویتامین A ( از قوطی 6 تا 10 به طور کلی دارای کمبود ویتامین بودند ) همه از فاکتورهای مؤثر بودند. سازنده های محصولات شیر خشک بسته بندی شده در قوطی ها که برای مدت طولانی آن را ذخیره می کنند . به توجه دقیق و خاصی در رابطه با کیفیت درز و برچسب محصولات و مقاومت ویتامین نیاز داشتند . مصرف کننده ها می خواستند اطلاعات به آنها داده شود. در مورد چندین قوطی از محصولات شیر خشک شده که مورد ارزیابی قرار گرفته بودند پیش از آن که مقدار زیادی از آن فروخته شود .

خبرنامه مرجع - فروش رول گونی - قیمت رول کیسه گونی

در سال های اخیر با افزایش توسعه علم غذایی و صنایع غذایی توجه زیادی به این موضوع شده است که محصول بسته بندی شده سالم به مصرف کننده عرضه شود .
برای حفظ و نگهداری سبزیها و میوه ها روش جدید MAP از سال 1992 میلادی استفاده گردید . محققین در انگلستان تحقیقات زیادی در مورد اثر غلظت های مختلف اکسیژن و دی اکسید کربن در درجات مختلف بر روی رشد قارچ هایی که سبب پوسیدگی میوه ها می شوند ، انجام دادند . نتایج نشان می دهد که با افزایش غلظت گاز دی اکسید کربن به میزان 10 درصد و یا بیشتر در دمای 10 درجه سانتی گراد کمک به تأخیر انداختن رشد و تکثیر این قارچها می کند .
در سال 1930 میلادی کیلفر طی تحقیقاتی که انجام داد ، نتایج این تحقیق نشان داد که زمان ماندگاری گوشت تازه و مرغ در دمای 4 ـ7 درجه سانتی گراد با افزودن 10 درصد گاز دی اکسید کربن در بسته بندی دو برابر تازه تر و بیشتر از سرد خانه های معمولی که در شرایط هوای محیط و در درجه حرارت سرد نگهداری می شوند ، باقی می ماند .

خبرنامه مرجع ش 4491- فروش کیسه لمینت - قیمت کیسه لمینت

ایران کیسه
(مرجع فروش جامبوبگ-بیگ بگ-رول جامبو-iran kiseh-jumbo bag-big bag-jumbo fabrics)

تاریخچه استفاده از MAP :
در سال 1800 میلادی برای اولین بار یک شیمیست فرانسوی به نام J.E.Berard با روش MAP میوه ها را بسته بندی نمود و به این نتیجه رسید که میوه ها در یک اتمسفر فاقد اکسیژن رسیده نمی شوند . در سال 1920 میلادی Kidd و West در انگلستان میزان افزوده گاز co2o2 را برای بسته بندی نمودن سیب ، گیلاس یا گلابی و حبه انگور به روش MAP را تعیین نمودند . البته میزان گازها بر روی تنفس ، رسیدگی و انبار داری میوه ها تأثیر به سزایی دارد . نتایج نشان می دهد که کاهش گاز اکسیژن و افزایش گاز دی اکسید کربن در کاهش نرخ واکنش هایی که باعث کاهش کیفیت آنها می شود ، بسیار حائز اهیمت است . R.M.Smock در دانشگاه کونل به کمک علم فیزیولوژی بعد از برداشت محصولات ، تکنولوژی کنترل اتمسفر در انبارداری میوه ها را کامل کند . استفاده از روش MAP یک دفاع طبیعی در مقابل حمله میکروبی را انجام می دهد . با کمک روش MAP و همچنین با اطلاع بودن خواص فیزیولوژی میوه یا سبزی می توان روش CA را کنترل نمود . در سال 1950 و 1960 محققان فیلم های مناسب پلی میرک برای بسته بندی نمودن MAP را گزارش نمودند . مهمترین فیلم های پلاستیک ( فیلم سنتتیک ) استفاده در روش MAP عبارتند از : PVC ، LDPE ، PP و پلی استیرن نرم شده .
در سال 1982 در انگلستان برای بسته بندی نان کرامپت Crumpet از روش MAP استفاده گردید . نان کرامپت از آرد گندم ، مخمر ، آب ، نمک ، خمیر مایه و مواد افزودنی و سوربات پتاسیم به عنوان نگهدارنده تهیه می شود . این نان حاوی 52 درصد رطوبت ،AW=0/97  ، Ph آن هفت می باشد . در ابتدا نان کرامپت را به دلیل فساد قارچی نمی توانستند بیش از یک الی دو روز نگهدارند لذا برای افزایش طول عمر نگهداری آن از روش انجماد استفاده می کردند . اما آزمایشاتی بر روی این نان با مواد اولیه بسته بندی به خصوص پلی اتیلن با افزودن میزان گاز مختلف انجام شد .

خبرنامه مرجع ش 2219-فروش کیسه کامپوزیت-قیمت کیسه کامپوزیت

مزایای استفاده از MAP
1 ـ افزایش طول عمر نگهداری مواد غذایی با حفظ خواص کیفی آن
2 ـ کاهش میزان فساد و ضایعات در مواد غذایی
3 ـ تازه نگهداشتن مواد غذایی بدون استفاده از افزودنی ها و پرتو دهی
4 ـ برداشت محصول تازه در سطوح رسیدگی قابل دلخواه مصرف کننده
5 ـ کاهش هزینه های حمل و نقل با افزایش طول عمر نگهداری و حمل آنها به وسیله قطار یا کشتی
6 ـ تولید محصول برش داده شده آماده برای مصرف
7 ـ صرفه جویی در انرژی ( مانند عدم استفاده از فرآیند حرارتی و برودتی )

هبرنامه مرجع - فروش کیسه گونی-قیمت کیسه گونی

ایران کیسه
(مرجع فروش کیسه کامپوزیت-سه لایه-BoPP-چهار لایه-کاغذ کرافت-iran kiseh-bopp laminated bags-crafted composite bags)

معایب استفاده از MAP
1 ـ محدود بودن طول عمر نگهداری محصول بسته بندی شده در MAP در مقایسه با محصول منجد شده
2 ـ بسته بندی مواد غذایی به روش MAP یک تکه بوده در صورت باز شدن درب بسته بندی کل ماده غذایی از حالت MAP خارج می شود .
3 ـ رنگ و بافت محصول در طی تغییرات دینامیکی داخل ترکیبات تغییر می نماید که ممکن است برای بعضی از محصولات مشکل ایجاد کند .
4 ـ مواد اولیه بسته بندی مصرف با مشخصات خاص و معین هزینه برخواهد بود .
5 ـ احتمالاً فعالیت میکروارگانیسم ها برای محصولات بسته بندی در این روش وجود دارد . ​​​​​​​

خبرنامه مرجع - فروش کیسه لامینت - قیمت گونی لامینت

اهداف اصلی استفاده از MAP
در بسته بندی نمودن مواد غذایی با مخلوط کردن گازهایی بی اثر مانند اکسیژن ، دی اکسید کربن ، نیتروژن در سیستم MAP اهدافی را دنبال می کند که عبارتند از :
الف ـ مواد غذایی را در مقابل حمله حشرات و میکروب ها محفوظ نگه می دارد .
ب ـ توزیع مواد غذای در سطوح خرده فروش ها و مصرف کنندگان به آسانی انجام می شود .
ج ـ مقاومت بسته بندی را در مقابل شوک فیزیکی ، فشار وارده بر روی بسته بندی افزایش می دهد .
د ـ گاز و بخار در داخل بسته بندی تنظیم و به تعادل می رسد .
ه ـ سرد کردن مواد غذایی بسته بندی شده با سیستم MAP با آسانی انجام می شود . ​​​​​​​

خبرنامه مرجع - فروش کیسه لمینت گاست دار - قیمت کیسه کامپوزیت bopp

گازهای مورد استفاده در بسته بندی MAP
گاز دی اکسید کربن co2 
دی اکسید کربن گازی غیر قابل اشتغال ، بی بو و مزه و سمی نیست. از آن به علت اثرات ضد باکتری و ضد قارچی اش به عنوان اتمسفر نگهدارنده مواد غذایی استفاده می کنند .
دی اکسید کربن در آب به خوبی حل می شود اگر از آن در فضای بسته بندی که حاوی مقداری رطوبت است استفاده گردد بالطبع با حل شدن آن محیط فضای بسته بندی تا حدودی اسیدی گردیده که منجر به کاهش Ph و اثر ضد باکتری پیدا خواهد نمود . در نهایت با توجه به نوع محصول کاهش بیشتر Ph می تواند اثرات جانبی مانند اسید یفیکاسیون و یا استخراج شیره از محصول داشته باشد . با استفاده از 20 ـ30 درصد حجمی از دی اکسید کربن در اتمسفر موجب کاهش رشد کپک می شود با وجود این بیشترین اثر آن در غلظت های میسر است .
به عبارتی اثر محدود کنندگی میکروارگانیزمها حداکثر مقدار خود را در 100 درصد حجمی دی اکسید کربن و دمای 2 تا 5 درجه سانتی گراد دارا می باشد .

خبرنامه مرجع - فروش کیسه گونی - قیمت کیسه گونی

ایران کیسه
(مرجع فروش رول گونی ساده-لمینت-الوان-خط دار-سبک-سنگین
​​​​​​​iran kiseh-pp fabrics-pp-pe/pp laminated fabrics-multi color pp fabric)

نیتروژن N2
گاز نیتروژن N2 جزء اصلی اتمسفر است . این گاز غیر قابل اشتغال ، بی بو ، بی رنگ و به عنوان گاز بی اثر در مقابل تمام ترکیبات شیمیایی می باشد . گاز نیتروژن به تنهایی هیچ اثر محدود کنندگی در میکروارگانیزمها ندارد .
افزایش طول عمر نگهداری مواد غذایی با استفاده از گاز نیتروژن به دلیل محفوظ نگهداشتن آنها در مقابل تغییرات اکسیداسیون رنگدانه ها می باشد . بنابراین محصولات حاوی روغن یا چربی و دانه ، قهوه ، شیر خشک که سریع اکسیده می شوند هنگام بسته بندی نمودن آنها استفاده از نیتروژن یک روش مناسب محسوب می شود .
نیتروژن متناوباً در مواردی که از N2  خاص برای بسته بندی استفاده نمی کنند به صورت مخلوط با اکسید کربن به کار می رود و در چنین مواردی به عنوان گاز حامل عمل می کند و مانع از ایجاد خلاء مطلق ( که احیاناً توسط نفوذ یا انحلال دی اکسید کربن در محصول ایجاد می شود ) در فضای بسته می شود . نیتروژن به صورت خالص نیز ممکن است جهت بسته بندی پاکت های تحت خلاء مورد استفاده قرار گیرد . تا از چسبیدن اجزاء اولیه در بسته جلوگیری نماید .
نیتروژن اثر رقیق کنندگی در اکسیژن نفوذ یافته از بسته بندی را دارد . برای بسته هایی که در آنها به راحتی خلاء ایجاد شده است در این حالت اکسیژن اتمسفری که به داخل بسته بندی نفوذ می کند اثر مستقیم روی فرآورده به خصوص روی رنگ و کیفیت چربی خواهد داشت در هنگام استفاده از نیتروژن کیفیت گاز بسیار مهم می باشد .

فروش کیسه لمینت - قیمت کیسه لمینت

اکسیژن O2
اکسیژن گازیست بی رنگ و بو و بی مزه که با بسیاری از ترکیبات شیمیایی واکنش می دهد و آنها را اکسید می کند ، در ضمن اکسیژن برای حیات ضروری می باشد . عموماً اکسیژن یک عنصر نامطلوب در صنعت بسته بندی مواد غذایی محسوب می شود به حدی که اکسیژن باقی مانده باید به حدود یک درصد حجمی به طور معمولی برسد .
چنانچه محصولات گوشتی خام در عدم حضور اکسیژن بسته بندی گردد ، گوشت رنگ خود را از دست می دهد . اما بعد از باز شدن بسته چون تحت تأثیر اکسیژن اتمسفر یک قرار می گیرد عکس عمل فوق اتفاق می افتد . با توجه به این موضوع اکسیژن را به عنوان یکی از اجزاء مخلوط گازی به فضای بسته بندی افزوده می شود آن به حفظ رنگ گوشت کمک می کند در صورتی که افزایش زمان ماندگاری باعث کاهش گاز دی اکسید کربن می شود . با این روش می توان زمان ماندگاری محصولات گوشتی بسته بندی شده در مقایسه با منجمد نمودن گوشت را افزایش داد .

فروش کیسه کامپوزیت صدفی-قیمت کیسه کامپوزیت

مخلوط گازها
هنگامی از مخلوط گازها استفاده می شود باید این تصمیم گرفته شود که این مخلوط همزمان در مخلوط کن و یا ابتدا به عنوان اجزاء مخلوط ساخته شده باشد .
حمل آن به سادگی و بی خطر بوده اما هزینه بر است .
در عمل مشاهده شده است تا زمانی که صرف اقتصادی مطرح باشد این نوع گازها به صورت مخلوط شده مورد استفاده قرار می گیرند که این روش منجر به خطا در صنعت بسته بندی مواد غذایی با کیفیت بالا خواهد گشت .

خبرنامه مرجع- فروش رول گونی - قیمت رول گونی

ایران کیسه
(مرجع فروش کیسه پلی اتیلن سه لایه با قابلیت چاپ تصویری و طرح برجسته ایمباس)-iran kiseh pp bags supplier)

سیستم بندی  MAP  
برای بسته بندی میوه و سبزی شرایط MAP با سیستم های بسته بندی مناسبی ضروری است . استفاده از یک سیستم بسته بندی مناسب باید به عوامل زیر توجه شود :
1 ـ خصوصیات مواد غذایی
2 ـ شرایط توزیع میوه و سبزی
3 ـ استفاده از فیلم های قابل حمل و نقل .
سیستم بسته بندی ، باید به طریقی باشد که به راحتی توسط المنت حرارتی قابل دوخت باشد معمولاً از فیلم های پلی پروپیلن قابل انعطاف در سیستم MAP استفاده می شود .
فعالیت های اصلی یک سیستم بسته بندی تحت شرایط MAP عبارتند از :
1 ـ محافظت در مقابل میکروب ها و حمله حشرات به داخل غذا
2 ـ آسان کردن حمل و نقل غذا توزیع در سطوح خرده فروش و مصرف کننده
3 ـ مقاوم به عوامل فیزیکی ، شامل شوک ، فشار به مواد غذایی بسته بندی شده
4 ـ تنظیم مهاجرت گاز و بخار آب در داخل و خارج بسته بندی
5 ـ سرد کردن مواد غذایی به سهولت انجام شود
جهت انتخاب مواد اولیه بسته بندی در سیستم های بسته بندی MAP باید فاکتورهای زیر در نظر گرفته شود :
الف ـ نفوذپذیری گاز و بخار آب
ب ـ سازگاری با غذا
ج ـ قابل دوخت
د ـ برخوردار از انتقال حرارت مناسب
ه ـ مقاوم به ضربات فیزیکی
و ـ به سهولت باز کردن درب بسته
ز ـ قابلیت بازیافت
مواد اولیه بسته بندی مورد استفاده در روش MAP عبارتند از :
1 ـ double  یا سینی با درپوش با یک فیلم پلاستیکی
2 ـ کیسه پلاستیکی قابل انعطاف
3 ـ plstic film overwrap of a tray
4 ـ bag ـ a ـ in (s) bag
5 ـ کیسه های کارتنی و مقوایی carton ـ a ـ in ـ (s)bag(paperboard)
6 ـ box ـ a ـ in ـ (s) bag (Styrofoam ـ paperboard )
7 ـ bag ـ a ـ in ـ ( es )box
سینی هایی که برای سیستم بسته بندی استفاده می شوند از جنس پلاستیک تزریقی conjected plastic ، فیلم پلاستیک با فیلم امتزاج
شده paperboard plastic film ـ می باشند . از رزین های پلاستیکی برای ساخت فیلمها ـ پوشش ها ـ صفحه ها استفاده می شود .
فیلم های پلاستیکی قابل انعطاف به عنوان یک لایه و یا به عنوان layermaterial یا coextruded لامینه شده با نرخ انتقال اکسیژن بین 1/0 ( برای اتیلن وینیل الکل یا (EVOH) استفاده می شود .
فیلم های بسته بندی تقریباً به طور کامل در انتقال اکسیژن و دی اکسید کربن از میان دیواره های پلاستیکی مؤثر هستند . فیلم های با نفوذ پذیری زیاد ( barrier ـ High ) مثل پلی وینیل کلراید نرخ انتقال گاز زیادی دارند .

خبرنامه مرجع - فروش کیسه گونی-قیمت کیسه گونی

برای بسته بندی از فیلم های قابل انعظاف با نفوذ پذیری کم( barrier ـ low ) مانند EVOH اتیلن وینیل الکل ، و پلی وینلدن کلراید ( PVDC ) و فیلم های با نفوذ پذیری متوسط ( barrier ـ intermaterial )مانند پلی اتیلن تری فتالات (PET) و فیلم های با نفوذ پذیری زیاد ( barrier High ) مثل PP ، PVC ، HDPE ، LDPE و ethylene vinyl acetate بهره می گیرند .
برای بسته بندی میوه وسبزی در شرایط MAP ممکن است از فیلم های با نفوذ پذیری زیاد ، متوسط و کم استفاده شود .
برای بسته بندی میوه ها و سبزی های کامل و یا قطعه شده ، در شرایط MAP نیاز به میزان اکسیژن ( تدریجاً بالای یک درصد ) و میزان گاز دی اکسید کربن ( بالای حد تحمل دی اکسید کربن ) در فضای کوچک بسته برای آماده کردن شرایط مناسب ، جهت حفظ کیفیت محصول و بدون تنفس غیر هوازی است . برای جریان یافتن گاز اکسیژن ، یک فیلم با خصوصیت نفوذ پذیری زیاد و قابل انعطاف پذیری لازم است . گاز دی اکسید کربن حاصل از تنفس باید از بسته خارج شود . در ضمن میزان گاز اکسیژن و دی اکسید کربن ، نفوذ پذیری فیلم پلاستیک ، سطح ضخامت و فشار جزیی هر کدام از اجزاء در داخل و خارج بسته حائز اهمیت است . در یک سیستم بسته بندی نرخ مصرف گاز اکسیژن در تنفس هوازی با نرخ جریان اکسیژن برابر است . به هر حال نرخ تولید گاز دی اکسید کربن حاصل از تنفس هوازی با نرخ جریان گاز به خارج از بسته برابر می باشد . بنابراین نرخ عبور گاز اکسیژن و در اکسید کربن از یک فیلم پلاستیکی باید اندازه گیری شود . فیلم ها قابل انعطاف نفوذ پذیری زیاد ، barrier plastic sheets ـ High  ( Flexible polymeri High barrier ) به شکل سینی ، برای بسته بندی میوه تحت شرایط MAP ( برای محصول با تنفس هوازی ) که سطح آنها حاوی منافذی است ، استفاده می شود . البته این منافذ بسیار ریز هستند که کمک به تبادل گازهای داخلی و خارجی می کند ​​​​​​​

خبرنامه مرجع ش 5512- فروش کیسه لمینت - قیمت گونی لمینت

ایران کیسه
(مرجع فروش انواع رول و کیسه جامبوبگ-500 کیلویی-1و2 تنی-بیگ بگ صندوقی)

افزودن گاز و ایجاد خلاء در بسته بندی MAP
روش MAP به دو صورت می توان عمل شود :
1 ـ تزریق گاز مجاز Flushing
2 ـ ایجاد خلاء و تزریق گاز مجاز gas compensated vaccum
در روش تزریق گاز مجاز ، مخلوط مشخصی از گازهای انتخاب شده قبل از درب بندی به داخل بسته بندی تزریق می شود در حالی که در روش دوم ابتدا در بسته خلاء ایجاد می کنند و سپس عمل فوق را انجام می دهند . معایب روش دوم در مقایسه با روش اول این است که هزینه بر بوده و از راندمان کمی برخودار است . بعضی از میوه ها و سبزیها که نرخ تنفسی بالایی دارند کیفیت آنها به سرعت کاهش می یابد و باید در حرارت مشخصی در انبار نگهداری شوند . به وسیله روش تزریق گاز مجاز Fiushing ، مخلوط گازها شامل اکسیژن کم و دی اکسید کربن زیاد ، نرخ تنفسی و واکنش های اکسیداتیو را کاهش داد . بسته بندی نمودن میوه های قطعه قطعه شده ، مانند سیب و هلو و بعضی از سبزی ها مانند سیب زمینی ، قارچ و کاهو که مقداری هوا در بسته بندی وجود داشته باشند ، باعث واکنش های قهوه ای شدن آنزیمی گشته که منجر به قهوه ای شدن سطح آن ها می گردد . برای جلوگیری از این واکنش ها از روش تزریق گاز استفاده می شود ، که مخلوط 5 درصد گاز اکسیژن 5 درصد گاز دی اکسید کربن و 90 درصد گاز نیتروژن برای کلم قطعه قطعه شده و مخلوط 5 درصد اکسیژن 10 درصد دی اکسید کربن ـ 85 درصد نیتروژن و یا 3 درصد اکسیژن و 97 درصد نیتروژن برای سیب زمینی و مخلوط 100 درصد نیتروژن یا 50 درصد نیتروژن و 50 درصد دی اکسید کربن برای سیب درختی در نظر گرفته شده است .

خبرنامه مرجع ش 7710- فروش کیسه کامپوزیت صدفی-قیمت کیسه لمینت گاست دار

ویژگی های فیلم بسته بندی
اگر چه فیلم های پلاستیکی زیادی به منظور بسته بندی MAP به کار می روند، تنها تعداد کمی از آنها برای بسته بندی  محصولات تازه استفاده می شود . حتی تعداد کمتری از آنها نفوذپذیری مناسبی برای گازها در سیستم MAP دارند . از آنجایی که میزان O2 در بسته بندی MAP نوعاً از 21 درصد مربوط به محیط به 5 ـ2 درصد در داخل بسته بندی کاهش می یابد ، اما احتمال این خطر وجود دارد که co2 از 30 درصد در محیط به 19/16 درصد در داخل بسته بندی برسد ( نسبت مصرف O2 و تولید co21:1 در نظر گرفته شده ) زیرا سطوح co2 برای اغلب سبزیها و میوه ها مضر است ، باید از فیلمی استفاده شود که قادر به خروج co2 بیشتری نسبت به O2 ورودی باشد . نفوذپذیری co2 باید 5 ـ 3 برابر نفوذپذیری O2 در پلاستیک ها ، ضخامت و سطح جانبی فیلم و گرادیان فشارهای جزیی گازهای داخل و خارج سیستم بسته بندی کنترل می شود . در سیستم بسته بندی ایده آل ، سرعت مصرف O2 در تنفس هوازی محصول برابر با سرت اکسیژن ورودی است و سرعت تولید co2 در تنفس هوازی برابر با سرعت خروج  co2است .

خبرنامه مرجع - فروش رول گونی -قیمت رول گونی

از این رو می توان با دانستن ضخامت و سطح فیلم سرع انتقال O2 ـ co2 را برای فیلم پلاستیکی تخمین زد . پلی اتیلن با دانسته کم و پلی وینلدن کلراید فیلم های اصلی هستند که به دلیل نفوذ پذیری بالای خود در بسته بندی سبزی ها و میوه ها استفاده می شوند .
پلی استر نفوذ پذیری کمتری در مقابل گاز دارند و تنها برای محصولاتی که سرعت تنفس خیلی کم دارند ، مناسب هستند . همچنین با ایجاد منافذ بر روی فیلم های با نفوذ پذیری کم و استفاده از دیاگرامهای خلل و فرج دار برای پوشاندن این منافذ فیلم های ویژه ای ساخته شده است که از این نوع می توان برای تمام محصولات تازه استفاده نمود در ضمن کیفیت فیلم و فرآیند به راحتی قابل کنترل است .
با توجه به فاکتورهای فوق ، مشخص می شود که صحت و سلامتی بسته بندی محصولات تازه تحت اتمسفر اصلاح کنترل شده رابطه تنگاتنگ با میزان O2 ـ co2 انتخابی با توجه به نوع واریته و میزان رسیدگی محصول ، آلودگی میکروبی محصول ، آلودگی میکروبی محصول ، نفوذ پذیری فیلم ، فرآیندهای مقدماتی حداقل و دمای انبار دارد و تخطی از اصول مذکور منجر به نتیجه معکوس یعنی افزایش شدت تنفس ، پیری زود رس ، رشد پاتوژن ها در شرایط بی هوازی یا آسیب فیزیولوژی می شود . ​​​​​​​

خبرنامه ایران کیسه
(مرجع فروش انواع کیسه گونی پلی پروپیلن-لمینت-دولایه-کامپوزیت-رول گونی ساده لمینت-جامبوبگ-کیسه adstar-پلی اتیلن سه لایه)

خرید انواع گونی پلاستیکی و جامبوبگ

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش