پلیمرهای زیست سازگار
مقدمه
مدت مدیدی است که مهندسان در توسعه و پیشرفت شاخه های گوناگون پزشکی مشارکت داشته اند. اما در سال های اخیر فعالیت و همکاری آنها بصورت چشمگیری در رشته مهندسی پزشکی انجام شده است. این زمینه نوین مهندسی در دو دهه اخیر پایه گذاری شده و هم اکنون انجمن های علمی بین المللی و مجله های متعددی تحت این عنوان فعالیت می کنند.
مهندسی پزشکی را میتوان یکی از مهمترین زمینه های مهندسی دانست. این رشته میتواند مثالی بینظیر برای فعالیت های گروهی چند زمینه ای باشد, بطوریکه موضوع علم زیست شناسی را با تحلیل های مهندسی درهم می آمیزد و از آنها به منظور طراحی و ساخت ادوات و تجهیزات پزشکی بهره می گیرد.
مهندسان غالبا از مشاوره پزشکان و جراحان برای طراحی, ساخت و توسعه عملکرد تجهیزات گوناگون پزشکی نیز بهره می گیرند. بنابراین مهندسی پزشکی را میتوان به اختصار کاربردی از قوانین و روش های مهندسی در خدمت معضلات پزشکی معرفی کرد.

یک کارشناس مهندسی پزشکی در حرفه خویش ملزم به ترکیب ابعاد بیولوژیکی و علوم فیزیکی با تحلیل های مهندسی است. بعلاوه او باید در انتخاب مواد بکار رفته در طراحی و ساخت تجهیزاتی که یک جراح برای بهبودی درد و یا معلولیت بکار میگیرد بسیار دقت کند.​​​​​​​طی سالهای گذشته مهندسی پزشکی در زمینه قلب و امراض آن پیشرفت های قابل توجهی داشته است. طراحی یک قلب کاملا مصنوعی, شریان ها و دریچه های مصنوعی از قبیل مکانیکی و بافتی ساخته شده اند.
تعویض کامل مفاصل از بین رفته از جمله مسائلی است که پیشرفتی مهم در ارتوپدی در قرن جاری بشمار میرود. در جهان همه ساله بیش از سیصد هزار عمل جراحی برای جایگزینی مفصل هیپ انجام می شود.
مهندسان سهم عظیمی در پیشرفت موفق این مسئله داشته اند. فعالیت های آنها شامل تحلیل های بیومکانیکی, طراحی, انتخاب مواد مناسب و هم فکری نزدیک با جراحان در ساخت و تولید

​​​​​​​

خبرنامه مرجع- فروش گونی -قیمت گونی پلی پروپیلن

خبرنامه ایران کیسه
(مرجع فروش کیسه گونی و گونی لمینت )


بیومتریال ها
بیومتریال ها برای ترمیم, برگرداندن به حالت نخست و تعویض بافت بیمار و با شخص صدمه دیده و همچنین بعنوان یک واسط با محیط فیزیولوژیکی استفاده شوند. موادی همانند فلزات, سرامیک ها و پلیمرها( سنتزی و یا طبیعی) می توانند بعنوان یک بیومتریال استفاده شوند.
علم بیومتریال شامل جنبه هایی از علوم فیزیکی, مهندسی, بیولوژیکی, و پزشکی است. امروزه تحقیقات برای پیدا کردن بیومتریال یا موادی که با بافت های بدن سازگاری داشته باشند رو به گسترش است.
برای تعریف اولیه بیومتریال ها میتوان گفت که موادی خنثی در محیط فیزیولوژیک اند و یا این که در تماس با سیستم حیاتی, پاسخ این سیستم نسبت به آنها پاسخی سازگار است.امروزه لغت سازگاری نیز همراه با نام بیومتریال آورده می شود زیرا سازگاری با نسوج یکی از ملزومات استفاده از مواد بیومتریال می باشد. باید توجه داشت بیومتریال ها با بیوپلیمرها فرق دارند زیرا بیومتریال ها از خارج سیستم حیاتی وارد می شوند و عمل کاشت صورت میگیرد ولی بیوپلیمرها پلیمرهای داخل بدن هستند(مانند گوشت و استخوان).
بیومتریال های سازگار باید در محیط فیزیولوژیکی حداقل واکنش را نشان دهند که با این شرایط به نظر مشکل یا غیر ممکن میرسد که بتوان بیومتریالی پیدا کرد. در هر حال باید سعی کرد که واکنش فیزیولوژیکی هر بیومتریال حداقل باشد. برای انتخاب یک ماده بعنوان بیومتریال, در ابتدا باید خواص فیزیکی لازم را بررسی کرد, سپس با توجه به طرز عمل فیزیولوژیکی و شرایط محیطی که بیومتریال در آن قرار می گیرد, اقدام به طراحی کرد.
پارامترهایی که در انتخاب یک بیومتریال در نظر گرفته می شوند عبارتند از:
​​​​​​​1- خواص مکانیکی
2- خالص بودن
3- طرز تهیه و ساخت
4- پایدار بودن
5- داشتن قابلیت تحمل
بطور کلی زیست سازگارها به یکی از اشکال زیر در بدن استفاده می شوند:
1- وصله که خود به دو شکل بافته شده و فیلم تقسیم می شود
2- میله
3- لوله
4- پر کننده
5- رشته
​​​​​​​6- مایعات لزج

خبرنامه مرجع ش 6021- فروش گونی-فروش پاکت کامپوزیت

خبرنامه ایران کیسه
(مرجع فروش انواع کیسه و پاکت کامپوزیت- Bopp )


پاسخ بافت به پليمر
در طول 50 سال گذشته مواد مصنوعي به گستردگي در پزشكي به كار گرفته شده اند و محققان ميزان برهم كنش بافتي و سلولي اين مواد را نيز بررسي كرده اند. امروزه روشن است كه واكنش بافت – پليمر باعث آزاد شدن مواد شيميايي و فاكتورهاي ديگري مي شود كه بر سلول ها اثر مي گذارند و يك حالت تورم در اطراف كاشت (ايمپلنت) به وجود مي آورند.
واكنشي كه اتفاق مي افتد به تركيبات و ساختمان مواد بستگي دارد. بسياري از فاكتورها در پاسخ بيولوژيكي مواد به هنگام ايمپلنت دخالت دارند كه از آن جمله مي توان به شيمي سطحع اندازه و شكل ايمپلنت و مدت زمان تماس ايمپلنت با بافت اشاره كرد.
مشخصه هاي سطح ماده و وقايعي كه در سطح ماده در داخل بدن اتفاق مي افتند، براي بافت سازگاري، پيوستگي و مدت زمان استفاده از ايمپلنت بسيار مهم و بحراني اند.
سطح يك ماده زيست سازگار بايد چسبندگي مناسبي با سلول هاي اطراف ايجاد كند. براي اين منظور بايد چسبندگي سطح ايمپلنت با پليمرها مناسب باشد و بافت هاي اليافي بتوانند داخل ايمپلنت نفوذ كنند.
سلول هاي خوني نظير نوتروفيل ها، ماكروفاژها، سلول هاي بزرگ بيگانه خوار و پلاكت ها نقش بسيار مهمي در رابطه با ايمپلنت بازي مي كنند.
تحقيقات آينده در اين زمينه بر جنبه هاي تجربي سيستم هاي فرسايشي متمركز مي شوند. براي درك بهتر رفتار پليمرهاي تخريب پذير، اثر PH،فشار اسمزي و سر انجام مونومرها به اطلاهات بيشتري در زمينه فرآيندها نياز است.
در يك طراحي عالي از وسايل ساخته شده از پليمرهاي تخريب پذير، تغييرات بلورينگي به اندازه آزاد شدن اليگومرها و مونومرها و حلاليت اهميت دارد.
مدل هاي پيشرفته را مي توان طوري ساخت كه قابليت پيش بيني دقيق تر فرسايش و تخريب پليمرها را داشته باشند.
ليمفوسيت ها، سلول هاي پلاسما، سلول هاي دفاعي و ماكروفاژها در زمينه واكنش هاي ايمني و آنتي ژن، كه به هنگام قرار دادن ايمپلنت در بدن انجام مي شوندع بسيار فعال هستند. به هنگام استفاده از مواد خارجي نظير پليمرهاي مصنوعي، سراميك ها، كربن ها يا مشتقات آن ها بايد به واكنش هاي ايمني بسيار اهميت داد.​​​​​​​

فروش گونی-قیمت پاکت کامپوزیت-گونی پلی پروپیلن

ایران کیسه
​​​​​​​(مرجع فروش انواع کیسه جامبوبگ و بیگ بگ)

روش هاي آزمون داخل بدن و خارج بدن براي بيان زيست سازگاري
روش هايي براي ارزيابي زيست سازگاري يك جسم بيگانه وجود دارد. سنجش خارجي از بدن پيش نياز مهمي براي ارزيابي درون بدن است و تشخيص مفيدي را براي ارزيابي تأثيرات مخالف فراهم مي آورد.
سنجش خارج از بدن مشتمل بر روش هاي متعددي است. يكي از روش ها براي بالاخص تعيين زيست سازگاري يك ماده روش كشت سلول هاي فيبروبلاستيك موش است. در اين آزمايش چنانچه حمله (چسبيدن) و رشد سلول ها در سطح به خوبي انجام شود، جسم زيست سازگاري شناخته مي شود. كشت ماكروفاژها روش برجسته ديگري است كه براي آزمايش زيست سازگاري خارج از بدن به وفور استفاده مي شود. به طور كلي ماكروفاژها نوعي از فاگوسيت هاي تك هسته اي و قسمتي از سيستم ايمني غير اختصاصي اند. ماكروفاژها به صورت منوسيت هاي بالغ از مغز استخوان آزاد مي شوند و در بافت هاي مختلف مراحل بلوغ خود را طي مي كنند و براي هفته ها يا سال ها ساكن مي شوند. ماكروفاژها به آرامي در محل جسم بيگانه (جسم وارده – عفونت و ...) جمع مي شوند و به محرك هاي متفاوتي پاسخ مي دهند و نقش عمده اي در پاسخ التهابي به اجسام بيگانه دارند. همچنين قادر به سنتز، ترشح و ترميم اند. چون ماكروفاژها نقش مهمي در كشتن باكتري هاي عفونت زا دارند، به نظر مي رسد هنگامي كه در معرض ماده زيست سازگار قرار مي گيرند، پاسخ اكسيداتيو ايجاد مي كنند. پاسخ اكسيداتيو شامل واكنش هايي است كه عاملي سمي براي كشتن اجسامي كه خارجي تلقي مي شوند توليد مي كنند. به عنوان مثال ماكروفاژها به شدت به پلي متيل متاكريلات مي چسبند و سپس يك پاسخ اكسيداتيو مي دهند در حالي كه حدود نيمي از آن ها به فلز تيتانيوم مي چسسبند. اين عملكرد به زيست سازگاري بافتي ضعيف پلي متيل متاكريلات و زيست سازگاري نسبتاً خوب فلز تيتانيوم مربوط مي شود. همچنين چنانچه ماكروفاژها به جسم وارده نچسبند پاسخ اكسيداتيو نمي دهند. بنابراين مي توان ميزان چسبندگي ماكروفاژها به جسم وارده را با زيست سازگاري آن جسم مرتبط دانست. همچنين يك ماده زيست سازگار كه ماكروفاژها به شدت به آن مي چسبند باعث توليد زيادي راديكال هاي اكسيژن سمي مي شود و درنهايت براي وارد كردن پاسخ مناسب نيست.

فروش گونی-قیمت گونی-پاکت کامپوزیت BoPP

پاسخ اكسيداتيو ماكروفاژها به خواص شيميايي و فيزيكي سطح ماده زيست سازگار وابسته است كه از آن جمله مي توان به انرژي آزاد سطح، بار سطح، رطوبت پذيري و آب دوستي سطح، نسبت آب دوستي – آبگريزي سطح، مدت زمان انكوباسيون، عمر سلول ها و دما اشاره كرد.
هنگامي كه ماكروفاژها روي يك سطح كشت داده مي شوند در وهله اول شكل كروي آن ها به يك شكل پهن مسطح، يا به عبارتي يك ماكروفاژ فعال، تبديل مي شود.
قدرت تخريبي ماكروفاژها به واكنش انفجار تنفسي آن ها وابسته است. در طي اين عمل اكسيژن به سرعت متابوليزه مي شود و يك سري حد واسط هاي بسيار سمي را توليد مي كند. در كشت سلولي خارج از بدن تغييرات در مورفولوژي سلول هاي چسبنده بر روي سطح جسم ممكن است از طريق 4 مرحله باشد: حمله (چسبيدن)، رشد، ايجاد شبكه داخل سلولي (اسكلت سلولي) و مسطح شدن. ميزان پهن شدن ماكروفاژها بر روي سطح نه تنها وابسته به تركيب سطحي از جسم است كه در معرض ماكروفاژهاست، به مورفولوژي سطح و ميزان آب جذب شده سطح نيز بستگي دارد.​​​​​​​

فروش رول گونی-قیمت رول گونی لمینت-رول جامبوبگ

ایران کیسه
(مرجع فروش کیسه پلی اتیلن سه لایه)
​​​​​​​

ایران کیسه
(مرجع فروش کیسه گونی نمای ساختمان)

مواد تخريب پذير
پليمرهاي تخريب پذير قبل از اين كه به عنوان ايمپلنت در بدن كاشته شوند بايد زيست سازگاري سيستمي و محلي داشته باشند. بيشتر مطالعات زيست سازگاري بيانگر مشاهدات بافتي در محل تماس با ايمپلنت است. به اين ترتيب، پاسخ هاي تورمي حاد و مزمن، تشكيل كپسول فيبريك و درجه مدت زمان پاسخ هاي ديگر به زيست سازگاري ايمپلنت بستگي دارد. در سال هاي اخير روش هاي كيفي براي زيست سازگاري محلي ايمپلنت ارائه شده اند.
براي مثال وينس پاسخ بافت به تعدادي از مواد پليمري را بررسي كرده است. در تحقيق او بافت از يك آنتي بادي تك سلولي ويژه در مقابل سلول هاي تورمي استفاده مي كند. در اين روش قسمت باند شدن آنتي بادي را با يك آويدين – بايوتين نشان دار و با استفاده از خاصيت لكه دار شدن و سيستم آناليز تصويري كامپيوتر آن را ارزيابي مي كنند.
روش لكه دار شدن با موفقيت رفتار لكوسيت ها و ماكروفاژها را در مقابل نمونه هاي بافت شامل مواد پليمري بيان مي كند. سيستم آناليز تصويري اندازه گيري سي پارامتر مربوط به سلول را تسهيل  مي كند و اجازه مي دهد كه انواع بسياري از سلول ها بررسي شوند.
مشاهدات ريز ساختاري نيز براي نشان دادن واكنش هاي سلول – پليمر استفاده مي شوند. سالتوز از ميكروسكوپ الكتروني براي مطالعه ريز ساختاري سلول هاي در تماس با ايمپلنت استفاده كردع مراحل مختلف وضعيت ايمپلنت در مدت 1 تا 63 روز (زماني كه تخريب پليمر كامل شده بود) مشاهده شد.
فرآيندهايي كه در سطح تماس اتفاق مي افتند شامل چسبندگي اوليه ماكروفاژها بر روي سطح ايمپلنت؛ خورده شدن اضافات زخم و فرسايش هاي بعدي؛ هجوم ماكروفاژها و سلول هاي غول آسا و خورده شدن پليمر هستند. در اين روش يك تزريق رگي براي تثبيت ايمپلنت پليمري به بافت نرم به كار مي رود. اين روش بهترين حالت نگهداري ايمپلنت را دارد بدون اين كه به بافت هاي سلولي در سطح پليمر آسيب برساند. روش هاي جديدتر براي نشان دادن زيست سازگاري در حال بررسي اند.​​​​​​​

خبرنامه مرجع ش 4413- فروش جامبوبگ - قیمت جامبوبگ

بيپين يكي از روش هاي آزمون داخل بدن (پاسخ بدون فلوروسنت FPR) را كه براي تشخيص اثر سلول هاي سالم و آسيب ديده از ناحيه غشا مناسب است ارائه كرده است. اين الگو از دي استات تشعشعي و بروميداتيديوم براي فلورسنت استفاده مي كند. سلول هاي فعال نور سبز تشعشع مي كنند و سلول هاي آسيب ديده از ناحيه غشا نور قرمز منتشر مي كنند.
تحقيق بر روي لاستيك  طبيعي، سيليكون و پليمرهاي آكريليك مناسب بودن اين الگو را براي تشخيص سمي بودن مواد مشخص مي سازد.
     يك مدل ديگر آزمون داخل بدن سيستم ايمپلنت قفسه اي است، كه كيفيت و كميت تغييرات بيولوژيكي را در پاسخ هاي حاد و مزمن تورمي مشخص مي كند. اين سيستم، با ارزيابي جزء به جزء مواد ترشح شده از اجزاي سلولي كه به هنگام كاشت ماده پليمري را محصور مي كنند، ميزان تخريب مواد ايمپلنت را با توجه به تغييرات بيولوژيكي مطرح مي كند.
موادي كه براي استفاده در سيستم ايمپلنت قفسه اي مطالعه مي شوند عبارت اند از: هيدروژل تخريب پذير؛ پلي تترافلوئرواتيلن منبسط شده؛ لي در متيل سيلوكسان؛ پلي (2- هيدروكسي – ال – گلوتامين) و پلي يورتان (به نام تجاري بيومر). براي كامل كردن تحقيقات ايمپلنت قفسه اي، از روش هاي كاشت سلولي خارج بدن، براي مشخص كردن واكنش هاي سلولي با بيومتريال، استفاده مي شود.
عملكرد مونوسيت و محصولات اينترلئوكين و تكثير و عملكرد فيبروبلاست از جمله اين آزمون ها هستند. تعيين زيست سازگاري مواد كاشتني از آزمون هاي لازم قبل از انجام آزمايش هاي بيشتر است.

فروش گونی لمینت-قیمت رول گونی لمینت-پاکت کامپوزیت

ایران کیسه
(مرجع فروش کیسه ADSTAR-گونی قیف دار)

ایران کیسه
(مرجع فروش کیسه لمینت گاست دار)

ساخت پين هاي استخواني
در ترميم استخواني، عموماً از پين هاي فلزي استفاده مي شود. يكي از معضلات اين روش اين است كه اين پين ها و پيچ ها بايد مجدداً بعد از ترميم استخوان از بدن خارج شوند.
براي رفع اين مشكل از پليمرهاي قابل جذب استفاده مي شود. پليمري كه براي اين منظور استفاده مي شود پلي دي اكسانون (PDS) و پلي كولايد(SR – PGA) است مكه بخاطر ساختمان PGA يك حالت خود تقويت شده در آن وجود دارد كه مقاومت آن را در مقابل بارگذاري ها افزايش مي دهد. البته اين مواد بعد از مدتي مقاومت خود را از دست مي دهند (حدود 6 هفته).
پلي لاكتايد (PLA) مدت زمان طولاني تري را در محيط بدن مقاومت مي كند. از اين پليمرها زماني استفاده مي شود كه زمان ترميم استخوان با تخريب پليمر برابر باشد. به هر حال در انتخاب پليمر براي اين كار بايد مسائل زير را در نظر گرفت:
·        تخريب آهسته؛
·        در ساخت اين پين ها، براي بررسي بعد از كاشت، يك ماده حساس به اشعه X(ZNO2) را در سوراخي كه روي هر پين تعبيه شده قرار مي دهند.

فروش کیسه کامپوزیت-قیمت کیسه کامپوزیت

ایران کیسه
(مرجع فروش نخ پلی پروپیلن-فلامینت-مولتی فلامینت-CF-BCF-نخ سر کیسه دوزی)

ساخت سيمان استخواني
در اين كاربرد، از پليمرهاي تخريب پذير به عنوان پركننده استفاده مي شود كه داخل قسمت هاي آسيب ديده استخوان قرار مي گيرند و يا براي تثبيت پروتز در استخوان استفاده همراه با رشد استخوان تخريب مي شوند.
اين مواد يك قسمت جامد و يك قسمت مايع دارند كه شامل مونومرها و راديكال ها هستند و با مخلوط كردن آن ها پليمريزاسيون انجام مي شود و محصول يك پليمر سخت شده است. يك مثال از اين مواد پلي پروپيلن – فو مارات (PPF) است كه همراه با تري كلسيم فسفات و كربنات كلسيم استفاده مي شود و به دليل غير اشباع بودن قابليت شبكه اي شدن دارد و به اين دليل به هنگام استفاده خواص مكانيكي مناسبي از خود نشان مي دهد و در عين حال تخريب پذير است. به علاوه در اين مخلوط از مونومر متيل تاكريلات استفاده مي شود كه براي مقاومت و سختي محصول بسيار ضروري است اما براي بدن سمي است. بايد گفت كه پلي پروپيلن – فومارات از دو طريق به دست مي آيد: واكنش بين پروپيلن بيس (هيدروژن مالتات) با بيس (2- هيدروكسي پرپيل فومارات) و واكنش بين HPF و فوماريك اسيد. زماني كه وزن مولكولي پلي پروپيلن – فومارات به مقدار دلخواه (1700 – 1900) رسيد، با بازدارنده ها واكنش را متوقف مي كنند. بسته به نوع بازدارنده اي كه در اين قسمت استفاده مي شود سيمان هاي مختلفي به دست خواهند آمد. بعد از تهيه سيمان ها خواص آن ها از جمله خواص مكانيكي و عكس العمل آن ها در محيط هاي داخل و خارج بدن بررسي مي شوند.​​​​​​​

فروش کیسه گونی-قیمت کیسه گونی-گونی پلی پروپیلن

ایران کیسه
(مرجع فروش کیسه جامبوبگ-بیگ بگ)

ساخت لوله هاي پليمري قابل جذب در ترميم عصب هاي محيطي
براي اين قسمت مجراهاي پليمري ساخته مي شوند كه عصب با جراحي داخل آن قرار مي گيرد و ليف عصبي امكان رشد در آن را پيدا مي كند. در اينجا نيز تخريب پذيري اهميت ويژه اي دارد و پليمر بايد بعد از ترميم عصب تخريب شود.
با توجه به آزمايش هاي پاتوبيولوژي عصب، در اين جا بايد از مواد پليمر زيست سازگاري كه جذب و تخريب آن ها كند است استفاده كرد. ماده اي كه براي اين قسمت مناسب است كوپليمر (ال – لاكتايد) (6 – كاپرولاكتون) است.

فروش گونی-کارخانه کیسه بافی

كنترل رهايش
كاربرد ديگر اين پليمرها كنترل رهايش دارو است. سيستم هاي مختلفي براي اين كار وجود دارند. در بعضي سيستم ها، فرسايش اساس رهايش است به اين صورت كه با فرسايش تدريجي پليمري داروي آميخته شده با آن آزاد مي شود. ميزان دز دارو در اين حالت قابل كنترل است.
فرسايش مي تواند سطحي باشد و يا از قسمت هاي داخلي پليمر آغاز شود. در بعضي ديگر از سيستم ها از هيدروژل ها استفاده مي شود. با جذب آب، هيدروژل متورم و داروي آميخته شده با آن به تدريج آزاد مي شود و به دنبال آن و يا همراه باآن هيدروژل تخريب مي شود.
در اين سيستم ها رهايش به ميزان ثابت انجام مي شود و يا به زمان تخريب بستگي دارد. در اين جا سيستم رهايش يكنواخت هورمون رشد كه در يك ماتريس سازگار و تخريب پذير آميخته شده بررسي مي شود.
هورمون رشد (GH) در ترميم بسياري از بافت هاي بدن، بخصوص در سلول هاي استئوبلاست، مؤثر است و نقش اساسي در شكل دهي استخوان بازي مي كند. اين هورمون مي تواند به كمك سيستم هاي پليمري و سراميكي و سيمان استخواني رها شود.
در بسياري مواقع براي رهايش كنترل شده اين هورمون از پليمري به نام ژلاتين استفاده مي كنند.
​​​​​​​

خبرنامه مرجع-فروش گونی-کارخانه کیسه بافی

ایران کیسه
​​​​​​​(مرجع فروش رول گونی ساده - لمینت - الوان- تک لا)

نخ هاي بخيه
سالانه در حدود 500 ميليون نخ بخيه در جهان براي انواع عمل هاي جراحي و ترميم بريدگي پوست و جايگزيني ارگان هاي ظريف استفاده مي شود. نخ بخيه يك محصول پزشكي پيچيده است كه پيوسته طراحي و ساخته مي شود تا محدوده فيزيكي و تقاضاي كلينكي را جواب دهد. نخ هاي بخيه جراحي رشته هاي استريلي هستند كه براي نگه داشتن بافت هاي آسيب ديده و از هم جدا شده به كار مي روند و آن ها را تا زمان التيام كافي به يكديگر نزديك نگه مي دارند. هنگامي كه به مفيد بودن نخ هاي بخيه در دوباره سازي عضو شكافته شده در اثر ضربه و يا پيوند زدن رگ هاي قلبي دقت شود، مي توان به عملكرد مهم و پيچيده آ ن ها پي برد. 20-2-3-5-1 طبقه بندي و مشخصات نخ هاي بخيه
 طبقه بندي هاي متفاوتي را مي توان براي نخ هاي بخيه انجام داد. مي توان آن ها را مطابق با انواع موادي كه از آن ها ساخته شده اند (طبيعي يا مصنوعي) يا بر اساس دوام مواد (قابل جذب يا غير قابل جذب) طبقه بندي كرد.
بيشتر موادي كه براي ساختن نخ هاي بخيه طبيعي به كار مي روند، ابريشم يا كات گوت (روده حيوان) هستند. كوشش هايي انجام شده تا بتوان مواد خام را در ساخت هر دوي آن ها كاهش داد. مواد مصنوعي كه براي ساختن نخ هاي بخيه استفاده مي شوند منحصراً پليمرها هستند (به جز نخ هاي بخيه ساخته شده از فئلاد زنگ نزن). تمام نخ هاي بخيه، بدون توجه به مواد يا ساختشان، به سوزن هاي مخصوصي براي عبور از ميان بافت احتياج دارند.
تقريباً نصف نخ هاي بخيه اي كه امروزه استفاده مي شوند غير قابل جذب هستند و بقيه مدت زيادي در بدن باقي مي مانند. عموماً پليمرهايي مانند پلي پروپيلن، نايلون، پلي اتيلن ترفتالات و پلي اتيلن براي ساختن نخ هاي بخيه استفاده مي شوند. كوپليمر اين مواد هم به صورت باليني استفاده مي شود. حال بعضي از اين نخ ها و مشخصات آن ها بررسي مي شوند.

خبرنامه مرجع-قروش پاکت کامپوزیت-قیمت کیسه کامپوزیت

نايلون ها
نايلون ها، مانند نايلون 6،6، جذب آب زيادي دارند و وقتي آن ها را با سيليكون پوشش مي دهند مي توان در دراز مدت از آن ها استفاده كرد و جزء مواد غير قابل جذب به حساب مي آيند.

فروش گونی لمینت-قیمت رول گونی

پلي استرها
پلي استرها ، مانند پلي اتيلن ترفتالات، پلي بوتيلن ترفتالات و پلي تترامتيلن اترترفتالات كه با تترامتيلن كوپليمر شده است، جزء نخ هاي غير قابل جذب مصنوعي اند. الياف پلي اتيلن تر فتالات مستحكم ترين نخ غير قابل جذب مصنوعي است. استحكام كششي آن براي مدت طولاني در بافت يكسان است. امروزه پلي اتيلن ترفتالات به عنوان نخ بخيه رگ هاي خوني، معمولاً به حالت بافته شده، استفاده مي شود تا كاربرد راحتي داشته باشد و آن را با سيليكون و يا فلوئوروكربن پوشش مي دهند.

خبرنامه مرجع ش 7786- فروش جامبوبگ - قیمت بیگ بگ صندوقی

پلي الفين ها
پلي الفين ها عموماً شامل پلي اتيلن و پلي پروپيلن اند. نخ هاي پلي پروپيلن (كه معمولاً ايزوتاكتيك هستند و درصد كريستالي بالايي دارند) پلي اتيلن دانسيته سنگين (HDPE ) به عنوان نخ بخيه استفاده مي شوند. اين الياف بسيار خنثي هستند و در مقابل سوختگي مقاومت خوبي دارند و كمتر پوست را به دنبال خود مي كشند. از اين الياف در جراحي هاي قلبي عروقي و بالاخص در ترميم پوست و بريدگي هاي شكم استفاده مي شود.

فروش گونی پلی پروپیلن-تولید گونی پلی پروپیلن

كات گوت
از مواد طبيعي كه در ساختمان نخ هاي بخيه استفاده مي شود مي توان به كات گوت كه از روده حيوانات مانند گوسفند به دست مي ايد و ابريشم اشاره كرد. نخ هاي بخيه ابريشمي را معمولاً رنگ مي كنند تا به چشم جراح كاملاً مشخص باشد.
اين نخ ها از كلاژن هاي روتئيني تشكيل شده اند و از لايه زير مخاط خارجي روده كوچك حيوان به دست مي ايند. نخ هاي بخيه را در محلول هاي اتانول مايع و 2- پرپانول قرار مي دهند تا خشك نشوند. اما نخهاي بخيه وقتي در محيط آبكي قرار بگيرند متورم مي شوند و استحكام مكانيكي شان تا 20 درصد و دقت گره شان نيز كم مي شود. نخ هاي بخيه را با واكس اصلاح مي كنند تا بتوانند به راحتي از پوست عبور كنند و به صورت يكسان در آيند. ديويس و گرك در سال 1970 نخ هاي بخيه قابل جذب را به صورت تجارتي معرفي كردند. بايد توجه داشت كه پليمر هايي كه بعد از فرسايش حالت سمي ندارند براي نخ هاي بخيه استفاده مي شوند.
نخ هاي مصنوعي ساخته شده كه بعد از فرسايش حالت سمي نداشته باشند فقط سه نوع اند:
·        پلي گلايكوليداسيد (PGA)؛
·        پلي لاكتيك اسيد PLA))؛
·        ويكريل.

فروش گونی لمینت-قیمت پاکت کامپوزیت

ایران کیسه
​​​​​​​(مرجع فروش کیسه گونی ساده-یک لایه- دولایه-لاینردار-لمینت)

كاربرد پلي يورتان ها در پزشكي
كاربرد موفق وسايل پزشكيدر كارهاي كلينيكي تنها به خواص بيومتريال هايي كه براي ساخت وسايل پزشكي به كار مي روند بستگي ندارد بلكه به فاكتورهاي بسيار زياد ديگري همچون تاريخ پروسه، توليد، مواد و كاربرد ويژه آن ها در وسيله پزسكي نيز وابسته است. ممكن است فقط از يك ماده براي ساخت كامل يك وسيله استفاده شود (مانند رگ هاي مصنوعي). البته معمول تر است كه وسايل از تعداد زيادي مواد ساخته شوند؛ به ويژه در وسايل پيچيده تر مانند همودياليزر و قلب كامل مصنوعي. پلي يورتان ها خواص مكانيكي و خون سازگاري خوبي دارند و جزء بهترين مواد براي ساخت وسايل پزشكي اند.
پلي يورتان ها، در مقايسه با ديگر الاستومرها، دوام بسيار بالاتري دارند، به طوري كه اولين انتخاب براي ايمپلنت هاي قلب و عروق اند.بيومتريال ها در كاربردهاي قلبي و عروقي در معرض بار گذاري و بار داري قرار مي گيرند كه در اين حالت 72 ضربه بر دقيقه منجر به 200،000،000 سكل در عرض پنج سال خواهد شد. از اين رو مقاومت خستگي بسيار مهم است زيرا شكست مي تواند نتايج فاجعه آميزي در بر داشته باشد.
ايجاد لخته هاي خون مانع اصلي استفاده از پلي يورتان به عنوان پروتز قلب و عروقي است. عفونت وسايل ايمپلنت شده نيز مسئله اي جدي است. تخمين زده شده كه تقريباً 45 درصد عفونت هاي بيمارستان مربوط به ايمپلنت و وسايل پزشكي است.
عفونت هاي سيستمي متحمل و عفونت هاي مركزي حاصل از تجهيزات در مقابل درمان با آنتي بيوتيك به خوبي پاسخ نمي دهند. در بسياري حالت ها برداشتن ايمپلنت مزاحم تنها راه حل مناسب است. در ارزشيابي و توسعه تجهيزات پزشكي، انتخاب مواد فقط يكي از فاكتورهايي است كه بايد در نظر گرفت.
خواص الكتريكي پلي يورتان ها در تعيين كاربردهاي پزشكي مهم اند؛ مانند پوشش پيس ميكرها كه در آن ها به هدايت الكتريكي كم و مقاومت زياد نياز است.
پلي يورتانها ماكرومولكول هاي قطبي و آب دوست اند. اين گروه هاي قطبي را مي توان در يك محدوده الكتريكي جهت يابي كرد و ثابت دي الكتريك را افزايش داد. ثابت دي الكتريكي پلي يورتان ها ممكن است با بهبود جدايش ميكرو فازها و كاهش بي ثباتي يوني كاهش يابد. خصوصيت جذب آهن پلي يورتان مي تواند بر روي هدايت الكتريكي ماده اثر گذارد. حضور گروه هاي آب دوست در جذب آب از محيط مؤثر است و مي تواند خواص پوشش پلي يورتاني را كاهش دهد. همين طور، تركيب شيميايي پلي ال مي تواند، بر اساس تفاوت در جذب آب، بر روي خواص الكتريكي تأثير بگذارد.

خبرنامه مرجع - فروش جامبوبگ-قیمت کیسه جامبو

ایران کیسه
(مرجع فروش کیسه کامپوزیت-BoPP- کاغذ کرافت-پلی اتیلن-پاکت کامپوزیت)

مصنوعي
پيشرفت ها در زمينه ساخت قلب مصنوعي (TAH)بزرگ ترين و عالي ترين تلاش در مهندسي پزشكي اند. اين كار به پيشرفت در چهار زمينه است:
·        بيومتريال ها؛
·        طراحي؛
·        توسعه منابع نيروي قابل حمل و نقل؛
·        سازگاري با سيستم عصبي غير ارادي.
اگر چه نوسعه TAH شامل كاربرد تجهيزات ايمپلنتي دائمي است، مسائلي مانند تشكيل لخته و مسدود شدن رگ ها كاربرد آن را به عنوان پلي به سمت پيوند اعضا محدود كرده است.
براي كاربردهاي كوتاه مدت، عمل پمپ كردن به جاي قلب مصدوم ممكن است و باعث مي شود كه بافت هاي قلب عرقي استراحت كنند تا دوباره عملكرد خود را به دست آورند.
توسعه قلب مصنوعي (كامل) به توسعه پمپ و شيرهاي مناسب بسيار بستگي دارد. قلب مصنوعي قابل ايمپلنت شدن اجباراً بايد بدون شكست و خراب شدن به طور ثابت كار كند. عفونت TAH يك مسئله جدي است و شبيه ديگر تجهيزات پزشكي نيست كه با برداشتن ايمپلنت بر طرف شود.
خصوصيات رئولوژيكي خون (علم بررسي تغيير شكل و جريان يافتن موادي مانند جريان خون در قلب و عروق) با توجه به خصوصيات جريان خون، احتمال زخم و سلول هاي خوني بسيار مهم است.

خبرنامه مرجع-کیسه بافی-کارخانه گونی بافی-قیمت گونی تک لا

ایران کیسه
(مرجع فروش کیسه پلی اتیلن سه لایه)

پروتزهاي عروقي
پرتوزهاي عروقي لوله اي ساخته شده از مواد مختلف (پليمري وغير پليمري) در اندازه ها و قطرهاي مختلف هستند كه در حالت مختلف جايگزين بخش هاي از بين رفته عروق مي شوند. اين پروتزها از مواد خاص و با روش هايي ساخته مي شوند كه با نسوج و خون زيست سازگار باشند. به دليل جذب سريع پروتئين هاي پلاسما و چسبندگي پلاكت ها لخته تشكيل مي شود. براي جلوگيري از لخته و چسبندگي اجزاي خون روي اين پروتزها راه كارهاي مختلفي ارائه شده است.
در استفاده هاي كوتاه مدت مي توان از شنت هاي منحرف كننده جريان خون در طول برخي از اعمال جراحي يا انتقال خون به دستگاه اكسيژناتور در جراحي قلب باز و از شنت هاي ساخته شده از مواد زيست سازگار به همراه داروهاي ضد انعقاد خون مثل هپارين استفاده كرد. اما در طراحي جايگزين هاي عروقي، سطوح مواد زيست سازگار استفاده شده در ساخت پروتزها بايد با روش هايي خاص اصلاح و تغييرات لازم فيزيكي و شيميايي براي غلبه بر مشكل چسبندگي پروتئين هاي پلاسما و فعال شدن پلات ها ايجاد شوند. اين مسئله به ويژه در عروق با قطر كمتر از 6 ميليمتر اهميت زيادي دارد لذا تمام تحقيقات مختلف از گذشته تا به امروز براي غلبه بر ايمن مشكل بوده است. به اين منظور، انتخاب نوع مواد، تكنولوژي ساخت پروتز و همچنين اصلاح سطوح داخلي و خارجي پروتز ساخته شده و ... ارزيابي شده است.
امروزه به خاطر ازدياد مداوم انواع بيماري ها و همچنين پيشرفت هاي قابل ملاحظه روش هاي تشخيصي و درماني، بيماري عروقي زيادي تشخيص داده مي شوند و در فعاليت هاي كلينيكي اهميت زيادي دارند. در بسياري از عمليات جراحيع ممكن است به جايگزيني شريان هايي با قطر بزرگ و كوچك نياز باشد. جايگزيني شريان هاي با قطر بزرگ، بر خلاف شريان هايي با قط كوچك مشكلات زيادي را به همراه ندارد. در بعضي مواقع بايد از سياهرگ يا سرخ رگ  خود بيمار براي جايگزيني استفاده شود كه اين روش در اكثر مواقع با موفقيت همراه بوده است ولي فاكتورهاي مهمي باعث شده اند كه متخصصان از روش هايي ديگر براي جايگزيني رگ هاي مصدوم استفاده كنند. در بعضي بيماران تهيه رگ جايگزيني با مشخصات لازم ممكن نيست و همچنين نگهداري آن ها با مشكلات فراواني همراه است. لذا از سال 1940 ميلادي به بعد محققان فعاليت هاي زيادي براي جايگزين كردن عروق طبيعي با عروق مصنوعي انجام داده اند.
تمام تلاش ها در طول سال ها براي اين بوده كه پيوند عروقي سنتزي خواص فيزيكي و شيميايي مشابهي با شريان انسان باشد و در اين زمينه تاكنون موفقيت هاي زيادي به دست آمده است ولي مسائل متعددي در خصوص ساخت پروتزهاي عروقي مجهول باقي مانده اند.

خبرنامه مرجع-فروش گونی قیف دار-قیمت رول گونی

ایران کیسه
(مرجع فروش کیسه گونی نمای ساختمان)

همودياليز
عملكرد كليه شامل برداشت (حذف) آب و نمك هاي اضافي و اجزاي سمي از خون و نيز تنظيم هورموني است. دياليز متناوب با بهرگيري از دستگاه خروج از بدن جانشيني براي عملكرد كليه است، اگر چه در بهترين حالت درمان دياليز با غشاهاي سلولز يا سنتز شده مي تواند فقط تصفيه بعضي از نمك ها را داشته باشد. كليه مصنوعي امروزي از كار واي كلف در دهه 1940 ميلادي نشئت مي گيرد.
خون در خارج از بدن به گردش در مي آيد و از غشاي نيمه تراوا مي گذد. در مدت زمان دياليز، يك محلول نمك متعادل از نظر فيزيولوژيكي روي طرف ديگر غشا جاري مي شود و موادي كه به صورت محلول وجود دارند با نفوذ از خون جدا مي شوند. وسيع ترين غشاي همودياليز به كار رفته از كلف سلولز باز يافته است. غشاهاي سلولزي ابتدا به صورت يك يك عمل مي كنند. تصفيه مياني ذرات محلول داراي وزن مولكولي  بالا ممكن است مناسب نباشد و باعث گرفتاري هاي دراز مدت مانند بيماري آميلوايكلوسيس (اختلال در ارگان ها و بافت ها با تجمع پروتئين هاي رشته اي روي آن ها) سندرم تونل مچ دست شود.
بر خلاف كنترل مواد ضد انعقاد، در روش هاي اجرايي همدياليز ممكن است دستگاه همدياليز لخته تشكيل و موجب فقدان تركيبات خون و كاهش راندمان دياليز شود كه نهايتاً منجر به مخاطره افتادن عمليات دياليز مي شود.
فيلترها براي ممانعت از مسدود كننده هاي رگ در سيستم گردش خون استفاده مي شوند.پلي يورتان ها در حفره هاي فيبري دستگاه هاي دياليز به عنوان يك گلدان (كوزه) متوسط براي جا دادن الياف در قفسه خارجي به كار مي روند.
وقتي واحدهاي دياليز با اكسيد اتيلن استريل مي شوند، پلي يورتان ممكن است گاز را جذب و تركيب را آزاد كند. اكسيد اتيلن حساسيت بدن را برمي انگيزد و سبب بيماري حساسيت بيش از حد نسبت به عوامل خارجي ر بيماران همودياليز مي شود.
براي كاهش مقدار اكسيداتيلني كه بيمار دريافت مي كند، قبل از كاربرد دستگاه دياليز، تجهيزات بايد شستشو شوند.
تلاش ها همچنين مستقيماً به سوي طراحي غشاي پلي يورتن پيش رفت كه با بهبود تصفيه ذرات محلول و خون سازگاري همراه بود. مطالعات داخل بدن نشان دادند كه تغييرات كوچك در تكه هاي سخت بر انتقال گلوكز و برخي اسيدهاي آمينه تأثير قابل ملاحظه اي دارد. جاياسري و شارما تأثير پارامترهاي فرآيند روي غشاهاي پلي يورتان را مطالعه كردند. فيلم هاي پلي يورتان متخلخل با رسوب مواد از مخلوط آب – متانول و رسوب روي شيشه از آب تهيه مي شوند.
نفوذپذيري غشا نسبت به اوره سرياتينين و اسيد اوريك از روش رسوب تأثير مي پذيرد. استريل كردن با گلوتارالوئيد يا اتوكلاو كردن سبب كاهش نفوذ پذيري غشاء با كاهش اندازه هاي سوراخ، مي شود كه از طريق ميكروسكوپي اندازه گيري مي شود. غشاي حاصل از تركيب پلي يورتان و پلي متيل متا كريلات باعث افزايش نفوذ ذرات محلول در مقايسه با غشا هاي پلي يورتاني مي شود. پلي يورتان ها همچنين مي توانند داخل حفره هاي الياف ريخته شوند تا در همودياليز استفاده شود.
دماي انتقال شيشه اي (Tg) كم و الستيسيته بالاي پلي يورتان فرآيند بافته شدن آن را مشكل مي كند؛ اما فرآيند بفته شدن مرطوب موفقيت آميز بوده است.

خبرنامه مرجع-فروش پاکت کامپوزیت-قیمت جامبوبگ

ایران کیسه
​​​​​​​(مرجع فروش کیسه AD*STAR-گونی قیف دار)

شش مصنوعي
در هنگام جراحي قلبي – ريوي اكسيژن بايد از خارج از بدن رسانده شود شود تا عملكرد شش و حذف دي اكسيد كربن انجام شود. انواع اصلي اكسيژناتورها عبارت اند از: حباب، غشا، فيلم و ديسك. به دليل خون سازگاري استفاده از پلي يورتان ها براي كاربردهاي اكسيژناسيون خون قابل ملاحظه است. ليمن و نايت يك غشاي كامپوزيتي را براي اكسيژناسيون غشاي خارج از بدن استفاده و عملكردآن را، با توجه به قابليت نفوذ اكسيژن، دي اكسيد كربن و خون سازگاريع طبقه بندي كردند.
يك لايه نازك پلي يورتان روي پايه هاي آب دوست قالب ريزي شده و آب گريز شكل مي گيرد. قابليت نفوذ غشا نسبت به دي اكسيد كربن به پايه هاي به كار رفته بستگي دارد. پايه هاي آب دوست متورم مي شوند و اندازه سوراخ را كاهش مي دهند.
خصوصيات قابليت نفوذ گاز پلي يورتان، روي پايه هاي آب گريز، شبيه لاستيك سيليكون است. در مقايسه با لاستيك سيليكون ، پلي پروپيلن و پلي تترافلوئوراتيلن ، خون سازگاري اندازه گيري شده و با جذب پروتئين و رسوب پلاكت در پلي يورتان مطلوب تر بوده است. پلي يورتان ها همچنين در اجزاي تبديل حرارتي اكسيژيناتور مانند شايلي – 100 به كار مي روند. وجود لايه پليمري ممكن است انتقال حرارت را به مخاطره اندازد.

رول گونی لمینت-رول گونی نمای ساختمان در تهران

ایران کیسه
(مرجع فروش کیسه لمینت گاست دار-laminated pp bags with gusset)

فرآيند عبور خون از عروق
هموپرفيوژن يا فرآيند عبور خون از عروق يك فرآيند سم زدايي خارج از بدن است كه توليدات مضر را با جذب حذف مي كند. اين فايند براي درمان دراز مدت بيمار همودياليزي به كار مي رود و براي حذف محلول با وزن مولكولي متوسط بسيار مناسب است.
كاوانيشي و همكارانش فيلمي از پلي يورتان احاطه شده با ذغال جوب را براي حذف بيلي روبين ذرات محلول با وزن مولكولي بالا به كار بردند. اين تركيب همچنين در بيماري كبدي، براي اجراي پروتئين از سيستم گردش خون، به كار مي رود.

خبرنامه مرجع-فروش رول گونی-رول گونی لمینت

لوزالمعده مصنوعي
پلي يورتان در ساخت و طراحي لوزالمعده (پانكراس) مصنوعي نيز نقش ايفا مي كنند. نفوذ سريع انسولين و گلوكز از ميان بستر به سلول هاي ثابت و استحكام مكانيكي مهم اند.
زونديوان و همكارانش يك پلي يورتان آليفاتيك را به دي كيوميل پراكسيد متصل كردند تا تجزيه (فرسايش) پليمر ايمپلنت شده كند شود.
هنگامي كه يك ماده متخلخل با ليچينگ نمك ساخته شد، ساختمان هاي نامنظم ميكروسكوپي لوزالمعده پاسخ خوبي به گلوكز نشان دادند (اگر چه سرعت پاسخ آهسته تر از پاسخ سلول هاي آزاد بود). در اين حالت براي حفاظت در مقابل بيماري گرانولوساتيتز (افزايش گلبول سفيد) سوراخي با اندازه ؟؟؟ پيشنهاد مي شود.
وارد و همكارانش پلي يورتان هايي به شكل الياف سوراخ دار از روش قالب گيري غوطه ور ساختند. پليمر از يك قسمت سخت و وسيع دي آمين و آروماتيك و يك بخش نرم اكسيد آلكين سنتز شد. سلول هاي لوزالمعده بعد از 6 ماه باقي ماندند.
ساخت لوله هاي تخمك در موش هاي ايمپلنت و سازگاري خوبي مشاهده شد. چسبندگي بافت ها به ايمپلنت كم بود. غشا نسبت به گلوكز و انسولين نفوذ پذير، اما نسبت به گلوبولين ايمني بخش نفوذ ناپذير است.

فروش رول جامبوبگ-قیمت جامبوبگ قیف دار -بیگ بگ صندوقی

فيلتر هاي خوني
اين فيلتر ها براي حذف انبوه لكوسيت و پلاكت، نخاله هاي يپتيدهاي فيبريني و مايكروامبولي در هنگام گردش خون در خارج از بدن يا هنگام خونريزي خارجي يا داخلي به كار مي روند.
نخاله هايي با اندازه؟؟ بايد قبل از ورود به سيستم گردش خون حذف شوند. فيلترها بايد بتوانند حجم بسيار زيادي از خون را بدون مسدود شدن عبور دهند. فيلترهاي گودمحل هاي عبور طولاني و محل هاي تجمع به كمك چسبندگي هستند. انواع سرندي با الك كردن كار مي كنند.
فيلتر با سوراخ هاي بزرگ از نايلون توليد شده است و مي تواند نخاله هاي بزرگ تري را از خود عبور دهد. عناصر فيلتر شامل يك بخش پلي يورتان اسفنجي با طيف سوراخ هاي ؟؟/ است. بخش با سوراخ هاي ريزتر از يك نايلون الك مانند ساخته مي شود. پلي يورتان اسفنجي با مكانيسم چسبندگي و الك كردن ذرات را حذف مي كند. تعداد پلكت ها (هنگام كاربرد) به طرز ي مناسب كاهش مي يابد كه اين در فيلترهاي نوع گود نيز صدق مي كند. سري هاي بنتلي فوم هاي پلي يورتاني اساساً از نوع فيلترهاي گود هستند.
بنتلي 427 شامل سه لايه فوم پلي يورتان براي كاهش اندازه سوراخ است. چسبندگي اجزاي كوچك تر از كوچك ترين سوراخ هاي مشاهده شده بر چسبندگي به سطح فيلتر، تحت مكانيسم حذف اجزاي كوچك تر، دلالت دارد و در صورتي كه حذف اجراي بزرگتر با تله انداختن انجام مي شود.
بر اساس تحقيقات بروت و همكارانش استفاده فيلترهاي پلي يورتان ها براي برداشت لكوسيت در مردان مناسب است. اندازه مطلوب سوراخ ها در اين فيلتر ها؟؟/ است كه هم مكانيسم چسبندگي و هم به تله انداختن سلول ها انجام مي شود. تحقيقات ديگر همين اشخاص نشان مي دهد كه تأثير فاكتورهاي موروفولوژي مانند شكل، خشن بودن، پيچش و تخلخل روي عملكرد فيلترها بيشتر از خواص فيزيكي – شيميايي است.

خبرنامه مرجع-فروش گونی لمینت-قیمت کیسه کامپوزیت

ایران کیسه
(مرجع فروش نخ پلی پروپیلن-فلامینت-مولتی فلامینت-نخ سرکیسه دوزی)

كتترها
كتترها به فراواني در داروهايي كه براي اهداف تشخيص و درمان به كار مي روند استفاده مي شوند. آن ها براي حمل ي برداشت سيالات و حفظ فشار وريدي مركزي به كار مي روند. آن ها همچنين در روش هاي پيچيده، مانند تراكم پلاكت ها در سرخرگ هاي تاجي كه خون را به قلب انتقال مي دهند، براي مسدود كردن جريان خون به قسمت هاي معين بدن استفاده مي شوند. كتترها اساساً پوشش (غلاف) عيق دار خارجي پيس ميكر را تشكيل مي دهند.
خاصيت انعطاف پذيري يكي از خواص لازم براي كتترهاست كه به راحتي وارد شدن و اصطكاك سطحي كم را براي به حداقل رساندن شوك هاي مضر براي بافت فراهم مي كند. به علاوه كتترها در محيط بيولوژيكي نبايد موجب عفونت شوند؛ سازگار باشند و فاسد نشوند.
كتترها از مواد مختلف پليمري نظير پلي اتيلن، پلي وينيل كلرايد، پلي تترافلوئوراتيلنع نايلون، لاستيك سيليكون و همين طور پلي يورتان ساخته مي شوند.

خبرنامه مرجع ش 6672-فروش جامبوبگ-فروش رول گونی

تنظيم كننده ضربان قلب با عايق
اين تنظيم كننده براي تنظيم ريتم ضربان قلب به كار مي رود. مواد عايق دار براي پيس ميكر بايد سخت و بادوام باشند و يك پوشش يكنواخت را در مدت زمان طولاني مهيا كنند. اولين تنظيم كننده ضربان قلب داخل وريدي را فومان و رابينسون معرفي كردند. هم لاستيك سيليكون و هم يورتان براي مواد عايق دار به كار مي رفتند اما يك جايگزين از هر دوي آن ها موجب يك واكنش اندوكاريال فيبري مي شود.
در سال 1978 پلي يورتان به عنوان عايق ليد به حاي سيليكون رابر معرفي شد. اگرچه لاستيك سيليكون انعطاف بيشتر و نيز ثبات حرارتي بهتري دارد، خواص مكانيكي اش ضعيف است.
مقاومت كششي پلي يورتان تقريباً 6 برابر لاستيك سيليكون است، همچنين مقاومت در برابر پارگي پلي يورتان بيشتر است. اين خواص موجب مزاياي بيشتر پلي يورتان نسبت به لاستيك سيليكون مي شوند. بنابر اين ليد باريك تري با عايق پلي يورتاني توليد كرد، بدون آن كه خواص كاربردي آن به خاطره بيفتد.
كاهش قطر ليد مي شود بيشتر از يك ليد بتواند براي تنظيم ضربان بعدي وارد يك سياهرگ شود. همچنين پلي يورتان در هنگا تماس با خون اصطكاك كمتري نسبت به لاستيك سيليكون دارد. همچنين صافي (صاف بودن) موجب مي شود ليد به راحتي وارد شود.

فروش گونی پلی پروپیلن-کیسه بافی-کارخانه گونی بافی

ایران کیسه
(مرجع فروش کیسه جامبوبگ-بیگ بگ-jumbo bag-big bag)

پروتزهاي عروقي
پروتزهاي عروقي لوله هاي ساخته شده از مواد مختلف (پليمري و غير پليمري9 در اندازه هاي و قطرهاي مختلف هستند كه در حالات مختلفي جايگزين بخش هاي از بين رفته عروق مي شوند. اين پروتزها از مواد خاص و با روش هايي ساخته مي شوند كه با نسوج و خون زيست سازگار باشند. به دليل جذب سريع پروتئين هاي پلاسما و چسبندگي پلاكت ها لخته  تشكيل مي شود. براي جلوگيري از لخته و چسبيدن اجزاي خون روي اين پروتزها راه كارهاي مختلفي ارائه شده اند.

فروش گونی دست دوم-گونی لمینت گاست دار-جامبوبگ

ساختمان ديواره رگ
ديوارهرگ ساختمان پيچيده اي دارد كه از يك مكان به مكان ديگر تغيير مي كند. اين ديواره از سه لايه تشكيل شده است: لايه داخلي تونيكا اينتيماست كه از يك لايه سلول هاي سنگفرشي اندوتليال تشكيل شده كه با سلول هاي خوني و يك زير لايه ديگر، كه از رشته اي كلاژن ساخته شده، در تماس است. لايه مياني تونيكامديا نام دارد كه معمولاً ضخيم ترين لايه در رگ است و در بخش هاي مختلف سيستم قلبي – عروقي ساختارهايي متفاوت دارد. در رگ هاي بزرگ نزديك قلب ، محيط از لايه هاي پنجره اي شكل كه لايه هاي ديگري از بافت هاي پيوندي دارند و از رشته هاي نرم ماهيچه اي درست شده است. اين رگ ها به دليل داشتن تعداد زيادي رشته هاي الستيك در اطراف خود با عنوان رگ هاي الاستيك شناخته مي شوند. لايه بيروني از گروه هاي در هم گره خورده رشته هاي كلاژن در جهت طولي تشكيل شده است. تراكم رشته هاي الاستيك در اين منطقه نسبتاً كمتر است.
رگ ها به بافت هاي محيطي خود محكم متصل مي شوند و به آن ها گره مي خورند. با هر طپش قلبع ديواره رگ در جهت هاي شعاعي و طولي تغيير شكل مي يابد. تغيير شكل در جهت طولي به دليل گره خوردگي محدود و در حدود 1 درصد است؛ در حالي كه اين مقدار در جهت شعاعي نزديك به 14 درصد است.​​​​​​​

خبرنامه مرجع ش9999-فروش گونی لمینت-قیمت پاکت کامپوزیت

ایران کیسه
(مرجع فروش رول گونی ساده - لمینت-pp fabrics- pp laminated fabrics-iran kiseh)

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش